Спеціальні потреби

Посол CША: влада України отримала чіткий сигнал від суспільства


Посол США прямо сказав, хто в Україні реально бореться з корупцією. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:34 0:00

Посол США прямо сказав, хто в Україні реально бореться з корупцією. Відео

Джеффрі Пайєтт наполягає на заяві зробленій в Одесі, де він розкритикував ГПУ за "відмову успішно боротися з внутрішньою корупцією".

Інвестиції в Україну досі не йдуть через те, що не подолана корупція, - каже посол США у Києві Джеффрі Пайєтт. В інтерв’ю «Голосу Америки» дипломат висловив думку, що українці, голосуванням на виборах, фактично оголосили свої вимоги до політиків та урядовців. Місцеві вибори – це важливий і позитивний етап у розвитку України, – вважає посол Пайєтт:

«Важливо пам’ятати, що один із результатів цих виборів – обрання нових місцевих рад. У ході децентралізації вони отримають додаткові повноваження. Це означає подальшу демократизацію України, розвиток владних інститутів нової держави.

«Якщо подивитися на самі результати голосування, то в Одесі – вони такі, у Львові інші, в Харкові – своя історія. Тому на підставі перемог тих чи інших мерів, чи політичних сил важко сказати, хто переміг. Але очевидний сигнал від виборців – необхідно продовжувати реформи. А ще краще побачити їх пришвидшення».

Посол Пайєтт каже – насамперед про важливість продовжувати реформи говорила з українськими посадовцями й міністр торгівлі США Пенні Пріцкер. Вона привезла топ-менеджерів великих американських корпорацій, які вивчають можливість серйозних інвестицій.

«Її візит – це дуже важливий сигнал українцям: ми підтримуємо ваші реформи, економічну лібералізацію і впевнені в відданості уряду реформуванню країни. (...) Нині Україна відновила фінансові резерви, стабілізувала грошову систему, в сільському господарстві вже відновилося зростання, наступного року очікується економічне зростання в інших секторах. Це результат важливих кроків уряду Яценюка, які підтримала Верховна Рада. Це успіх, і він призведе до залучення американських інвестицій.

«З розмов, учасником яких я був, топ-менеджери американських компаній, що приїхали з міністром торгівлі Пріцкер, були під враженням від спілкування з президентом і прем’єр-міністром. Вони говорили про відданість проведенню реформ. Це великі компанії, вони діють у всьому світі. Вони не люблять ризикувати. Вони хочуть бачити, що реформи йдуть, співпраця з МВФ триває, і тоді ви побачите, як вони прийдуть в Україну зі своїми ресурсами, технологіями і грошима».

Очевидний сигнал від виборців – необхідно продовжувати реформи. А ще краще побачити їх пришвидшення
Джеффрі Пайєтт

Однак інвестицій не буде без успіхів у подоланні корупції, – підкреслює посол Сполучених Штатів.

«Причина номер один, чому в Україну досі не йдуть американські інвестиції, це відчуття, що проблема корупції досі не вирішина. Тому зараз така увага до Генеральної прокуратури, створення нового підрозділу – антикорупційного бюро. Проблема ж не в прізвищах, а в системі і як її змінити. В Генпрокуратурі є дуже сміливі люди, які над цим працюють.

«Мені дуже імпонує, як працює заступник генпрокурора Касько, ми підтримуємо роботу Давида Сакварелідзе. І тут, в Києві і в Одесі. Йдеться про зміну поведінки і створення нових правил. Головне, це створити чітке розуміння: якщо ти чиновник і крадеш в українських громадян, ти за це відповіси. Якщо будуть докази, тебе засудять і посадять у в’язницю.

Суперечка навколо бюджету, яка точиться між американським урядом і Конгресом. Вона ніяк не пов’язана із Україною
Джеффрі Пайєтт

«Виступаючи в Одесі я згадав декілька людей, які, на нашу думку, причетні до корупційних дій і мають за це відповісти. Поки цього не сталося, залишається сумнів, що все це триває й надалі. Поки це буде тривати, Україна не зможе розвинути свій потенціал. Я переконаний – подолання корупції це питання виживання України як держави».

Водночас військова співпраця з Україною йде за планом. Те, що президент Обама ветував бюжет, де передбачена допомога Києву на модернізацію війська, не матиме впливу на зобов’язання Вашингтона, - зазначив Пайєтт.

«Це суперечка навколо бюджету, яка точиться між американським урядом і Конгресом. Вона ніяк не пов’язана із Україною. Ніхто не повинен сприймати це як відмову допомагати вам захищати свій суверенітет. Пакет нашої допомоги на оборону вже перевищив 260 мільйонів доларів. Це і автомобілі Humvee, протибатарейні радари, навчання, уніформа, прилади нічного бачення, зв’язок.

«Все це здійснюється як і заплановано. Вже в листопаді ми починаємо тренінги для української армії в Яворові. Ми також навчатимемо ваші спецпідрозділи, цей проект вже триває. Я вважаю це дуже важливим, бо це допомагає вашій армії підтягуватися до стандартів НАТО. Навчання робить вашу армію більш професійною і здатною відповідати загрозам, які йдуть з Росії. В будь-якому разі ми не згортаємо нашу військову допомогу», заявив в інтерв’ю «Голосу Америки» посол США в Україні Джеффрі Пайєтт.

Дивіться також: Вибори не перезавантажили владу - експерт Atlantic Council

Вибори не перезавантажили владу - експерт Atlantic Council. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:00 0:00

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG