Спеціальні потреби

Перемогу Кернеса, наслідки виборів прокоментував експерт "Інституту Маккейна"


Вибори показали, що вплив Москви на Україну зменшується - експерт. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:40 0:00

Вибори показали, що вплив Москви на Україну зменшується - експерт. Відео

Директор відділу прав людини та демократії «Інституту Маккейна», колишній президент «Дому свободи» Девід Креймер поділився з «Голосом Америки» своєю оцінкою виборів в Україні.

Незважаючи на відносно низьку явку, вибори показали бажання українців отримати підзвітну владу - вважає Девід Креймер, директор відділу прав людини та демократії Інституту глобального лідерства Джона Маккейна.

«Низька активність виборців, можливо, свідчить про те, що люди трохи втомилися. У деяких містах їм доведеться голосувати ще і у другому турі. Але, якщо порівняти з деякими іншими країнами регіону, де результат голосування відомий заздалегідь, або вибори взагалі не проводяться, те, що відбулося в Україні, є позитивною ознакою».

Я не бачив звинувачень у фальсифікаціях на виборах у Харкові, але Кернес, звичайно, має вражаючу політичну машину

Підтримка і вплив Кремля на певні політичні сили в Україні, включаючи на людей, які були причетні до влади Януковича, є частиною стратегії Москви спрямованої на дестабілізацію України - переконаний Девід Креймер.

Але чи вдалося Москві досягти успіхів у здійсненні цієї стратегії на місцевих виборах в Україні? Креймер переконаний, що ні.

«Я вважаю, що сам факт того, що вибори відбулися, є ознакою досягнень України в порівнянні з Росією. Російська агресія, вторгнення в Україну призвели до того, що вибори не відбулися в окремих регіонах країни. У цьому сенсі Росія, можливо, вважає, що досягла успіху, але я думаю, що це тільки збільшить невдоволення Росією».

Зустріч Керрі-Путін показала слабкість США, Заходу - експерт Інституту Маккейна. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:01 0:00

Як з проголошеним Україною курсом на західну демократію та верховенство права поєднується той факт, що в Харкові в першому турі виграв мер, проти якого відкрито кримінальну справу, а за списками кількох партій шли колишні регіонали? – запитав «Голос Америки».

Люди, які були замішані в незаконній діяльності в минулому, повинні відповідати не лише за результатами виборів, а й за законом

«Якщо проти людини відкрито кримінальну справу, але вона ще не визнана винною, то вона може балотуватися, - відповів Креймер. - Але це питання і до прокуратури, і до виборців. Виборці знають, що проти деяких кандидатів відкриті кримінальні справи, але вони все одно голосують».

«Я не бачив звинувачень у фальсифікаціях на виборах у Харкові, але Кернес, звичайно, має вражаючу політичну машину. Якби була проведена більш широка люстрація, то багато членів опозиційних партій не змогли б взяти участь у виборах. Люстрація, звичайно, річ дуже суперечлива, але люди, які були замішані в незаконній діяльності в минулому, повинні відповідати не лише за результатами виборів, а й за законом», - заявив експерт.

Децентралізація покалічить Україну - експерт Інституту Маккейна. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:12 0:00

Тим не менше, вважає Креймер, який у минулому займав високий пост в Державному департаменті, у Вашингтоні ці вибори оцінюють позитивно:

«БДІПЛ (Бюро демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ – Т.В.) там було присутнє. БДІПЛ рідко спостерігає за місцевими виборами, але ці вибори важливі для України. Я впевнений, що Держдеп і посольство США у своїх заявах будуть слідувати висновкам БДІПЛ. Базуючись на попередніх оцінках, які я бачив, БДІПЛ сказав, вибори були добре організовані. Були, звичайно, проблеми, наприклад, в Маріуполі, але не було великих причин для занепокоєння».

Дивіться також: Російські лідери хочуть правити у стилі Зімбабве - Кара-Мурза

Російські лідери хочуть правити у стилі Зімбабве - Кара-Мурза. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:57 0:00

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Старша редакторка Української служби «Голосу Америки», ведуча, журналістка і продюсерка. Цікавиться політикою, відносинами України-США, соціальними питаннями та медициною, але найбільш любить розповісти гарну людську історію. Робить включення із місця подій, запускає нові проекти та програми, із 2017 року редагує та регулярно дописує до рубрики «Блоги» на веб-сайті служби. Працювала репортером газети «Киевские Ведомости» та програми «Погляд у світ» (УТ-1), сценаристом та журналістом культового шоу «Без Табу з Миколою Вереснем» (1+1). Дописувала до десятка газет і журналів. Співпрацювала з CNN та BBC. Після навчання у США обійняла посаду радника Координатора проектів ОБСЄ в Україні з питань мас-медіа, де протягом двох років запустила десятки проектів, спрямованих на розвиток вільних ЗМІ та зменшення напруги між регіонами країни. Автор двох книг та документального фільму (канал СТБ). Здобула диплом магістра історії КНУ імені Тараса Шевченка та магістра журналістики Університету штату Огайо (Атенс). Мама сина.
XS
SM
MD
LG