Спеціальні потреби

Які маневри російських підводних човнів занепокоїли Пентагон, розвідку США? - матеріал NYT


Засідання Радбезу Росії на чолі із Путіним
Засідання Радбезу Росії на чолі із Путіним

Військові США серйозно занепокоєні тим, що російські підводні човни можуть перерізати глибоководні оптоволоконні кабелі, через які проходить переважна частина світових Інтернет комунікацій. Про це з посиланням на джерела у Пентагоні та військових експертів пише The New York Times.

Видання пише, що російські підводні човни та шпигунські кораблі також агресивно працюють у безпосередній близькості до таємних маршрутів пролягання кабелів, які використовуються військовими США.

«Мене щодня турбує питання, а чим займаються росіяни», - наводять слова командувача підводного флоту США у Тихому океані, адмірала Фредеріка Роґґе у NYT.

«Будь-яку країну серйозно занепокоїли би інформація, що хтось втручається у роботу її комунікаційних мереж; між тим, з огляду на таємний характер інформації про діяльність підводного флоту, ми не обговорюємо подробиці ситуації», - цитує видання речника ВМС США Вільяма Маркса.

У NYT відзначають, що на умовах анонімності джерела у флоті та розвідці США розповіли, що Росія відчутно посилила активність вздовж маршрутів пролягання підводних кабелів.

«Найгірший варіант може включати розрив оптоволоконних кабелів у місцях, до яких надзвичайно складно дістатись (для ремонту - прим. ГА), що призвело би до зриву швидкісного зв'язку на який покладаються західні уряди, економіки та громадяни», - пише NYT, - «Через кабелі проходить понад 95 відсотків щоденних комунікацій цілого світу».

Помітним прикладом підозрілої активності Росії видання називає роботу дослідницього корабля Росії «Янтар» поблизу східного узбережжя США.

«У вересні російський шпигунський корабель "Янтар", споряджений двома автономними глибоководними апаратами, повільно пройшов маршрутом від східного узбережжя США до Куби, за яким також пролягає підводний кабель від США до бази ВМС у затоці Гуантанамо», - пише видання.

Військових США також турбує ймовірність того, що Росія може «прослуховувати» підводні комунікації. Свого часу США вдалося отримати важливу інформацію військового характеру щодо СРСР здійснивши «злам» підводних комунікацій.

«У жовтні 1971 року американський підводний човен Halibut знайшов в Охотському морі на північ від Японії підводний кабель, який використовувався ядерними військами СРСР. США вдалося отримати доступ до секретів цього каналу комунікацій», - пише NYT.

Тепер «злам» підводних комунікацій може загрожувати самим США - звертає увагу видання.

При цьому, зауважують у NYT, потенційну небезпеку для США становить не лише можлива диверсійна, чи шпигунська діяльність Росії в океані, але і загальний вектор Москви на посилення свого флоту.

Видання відзначає, що Росія мобілізувала значні ресурси для посилення Чорноморського флоту та розвитку арктичних військових баз, і вже працює над створенням безпілотного підводного апарату здатного нести ядерний заряд, для знищення портів та прибережних районів.

Дивіться також: Російські лідери хочуть правити у стилі Зімбабве - Кара-Мурза

Російські лідери хочуть правити у стилі Зімбабве - Кара-Мурза. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:57 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG