Спеціальні потреби

Нова війна Путіна проти України: корупція, розборки корумпованих "проєвропейців" - західні експерти


Корупція та міжусобиці українських еліт дають можливість Володимиру Путіну впливати на майбутнє України без використання військової сили, а ймовірні нові сценарії дестабілізації ситуації в Україні можна вже зараз спостерігати на прикладі Молдови. Про це на сторінках видання Bloomberg пише Марк Чемпіон.
Автор, який у минулому був головним редактором англомовного видання The Moscow Times, працював на редакторських посадах у The Wall Street Journal та Financial Times, вказує на небезпечний парадокс, який можна спостерігати у Молдові: у результаті протестів про-європейського руху "Гідність та справедливість" проти корупції проєвропейського чинного уряду країни, створено передумови для перемоги на виборах проросійських сил, які після приходу до влади повністю згорнуть європейських курс Молдови.

Найбільшою загрозою як для Молдови, так і для України є ситуація, коли влада та т.з "проєвропейські політичні сили" лише прикриваються гаслами реформ та євроінтеграції, а насправді займаються збагаченням за рахунок корупції - пише автор.
Якщо партії, які підтримують владу, будуть дискредитовані через корупцію влади, опозиційні проросійські партії отримують реальний шанс на перемогу - попереджає Україну Марк Чемпіон.

"Якщо Україна і надалі демонструватиме нездатність побороти корупцію, а чинну владу буде дискредитовано, молдовська криза може повторитись вже в Україні. Про-європейські партії зійдуть з дистанції, а їх місце у владі займуть ті, які менше віддані євроінтеграції. Незалежно від того, чи будуть це крайньоправі партії, чи сили, які не приховують позитивного ставлення до Росії, вони послужать меті Путіна, а саме - зашкодити перспективам України стати частиною Європи", - пише Марк Чемпіон.
З висновками Чемпіона погоджується низка західних експертів, які займаються аналізом ситуації в Україні та прогнозами щодо її розвитку.

"Справді, Путіну більше не потрібна війна, щоб впливати на Україну. Корупція та міжусобиці добре справляться із цим завданням" - твітує сьогодні Ганна Тобурн, дослідниця аналітичного центру Hudson Institute.
Інші огядачі вважають - настрої українців напередодні місцевих виборів (засвідчені нещодавнім дослідженням, проведеним на замовлення уряду США - прим. ГА) вказують, що країна втрачає довіру до влади.
Ці настрої можуть лише посилитись, якщо у ході місцевих виборів українські політичні сили використають ті самі брудні інструменти маніпуцяцій волевиявленням українців, які були характерні для попереднього проросійського режиму.
"Майбутні місцеві вибори, на яких використовуються старі брудні прийоми, лише послаблять оптимізм українців",- твітує сьогодні Девін Еклс, аналітик CASE Ukraine.

Дивіться також: Чим війна у Сирії може обернутись для Росії? - прогнози експертів

Чим війна у Сирії може обернутись для Росії? - прогнози експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:59 0:00

Відео - найголовніше

Антитерористична операція у Нагірному Карабасі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00
XS
SM
MD
LG