Спеціальні потреби

Міністр торгівлі США з’їздила на Київщину – історичну батьківщину своїх предків


Репортаж: Як місіс Прітцкер побачила Пріцьки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:48 0:00

Репортаж: Як місіс Прітцкер побачила Пріцьки. Відео

Пращури однієї з найбагатших жінок Америки походять із невеликого села Великі Пріцьки.

Вона – одна з найбагатших жінок Америки. Журнал Forbes оцінює її статки у майже два з половиною мільярди доларів. Міністр торгівлі Сполучених Штатів Пенні Пріцкер представник впливової родини бізнесменів у Чикаго - нащадків вихідців з України. Цього тижня Пріцкер зустрічалася із українськими урядовцями і президентом, обговорювала можливості допомоги та інвестицій. А у вівторок зранку відвідала село на Київщині, де майже півтора століття тому жили її предки.

Село Великі Пріцьки Кагарлицького району – майже 100 кілометрів від Києва. Сюди після зустрічей із українським президентом і прем’єром приїхала міністр торгівлі Сполучених Пенні Пріцкер. Каже – давно мріяла про цю поїздку: адже в кінці 19-ого століття саме тут жила її родина.

«Мій прадідусь емігрував до Сполучених Штатів. І ось 133 роки потому я повернулася і я міністр торгівлі США. Я дуже зворушена. Це хвилююча для мене мить».

Колись в селі був цукровий завод, церква і панський маєток. Нині від них залишилося небагато, нарікають місцеві. Однак селяни пам’ятають про своїх знаменитих сусідів. Переказують як легенду, що саме завдяки управляючому цукроварнею Ніколасу село отримало свою назву.

«Мати ще мені розказувала, що в управляючого заводом була чи жінка чи сестра Пріська. І назвали наше село в честь неї – Пріськи. А тоді вже пізніше Пріцьки стали», - розповіла мешканка села Галина Дяченко.

Мій прадідусь емігрував до Сполучених Штатів. І ось 133 роки потому я повернулася і я міністр торгівлі США

Мій прадідусь емігрував до Сполучених Штатів. І ось 133 роки потому я повернулася і я міністр торгівлі США
Пенні Пріцкер

Перша зупинка – місцева школа. Тут краєзнавці із гордістю розказують про історію колись заможного села. Як воно виглядало століття тому нагадують старовинні картини. Під час поїздки Пріцкер не забуває, що вона міністр торгівлі – розпитує, чи легко працюється підприємцям, які умови для бізнесу.

Наступна зупинка – містечко Біла Церква. Тут поховання рідних. А ще єврейська школа. Діти вивчають мову свого народу, спеціально для американської гості заспівали.

У поїздці американського міністра супроводжувала дружина Петра Порошенка – Марина. Вона сама з цих країв. Каже, приємно, коли вихідці з України не забувають про історичну батьківщину:

«Я думаю, що це дуже гарний приклад, коли ми бачимо, що людина з українським корінням може досягнути будь-яких висот», - наголосила Марина Порошенко.

Дивіться також: Перемогу Кернеса, наслідки виборів прокоментував експерт "Інституту Маккейна"

Вибори показали, що вплив Москви на Україну зменшується - експерт. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:40 0:00

А селяни з Прицьків мають надію, що знамениті вихідці з їхнього села колись повернуться. І можливо з їхньою допомогою знову запрацює місцевий цукровий завод і з’явиться робота.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG