Спеціальні потреби

Іран і Сирія - головні теми промови Барака Обами


Президент Барак Обама вистпає на 68-й сесії Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку 25 вересня, 2013р.
Президент Барак Обама вистпає на 68-й сесії Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку 25 вересня, 2013р.
У своєму виступі на 68-й сесії Генеральної Асамблеї ООН у вівторок президент США Барак Обама порушив такі теми, як примирливі жести Ірану, знищення сирійських арсеналів хімічної зброї, а також ізраїльсько-палестинські мирні переговори.

Барак Обама повідомив про останні кроки Ірану, а також - у сирійському контексті - закликав світову спільноту виступити рішуче проти використання хімічної зброї.

Президент також розповів про те, як Сполучені Штати оцінюють події і проблеми на Близькому Сході і в Північній Африці, включаючи ситуацію в Сирії, і їх співвідношення до американських інтересів.

Обама також запропонував світовим лідерам підтримати резолюцію Ради Безпеки ООН, в якій будуть накреслені наслідки на випадок якщо уряд Башара Асада не передасть своїх хімічних арсеналів під міжнародний контроль.

У четвер у Нью-Йорку відбудуться переговори Ірану з групою «5 +1», до якої входять США .

Іранський лідер виступить на сесії Генеральної Асамблеї ООН у вівторок пополудні. Гасан Роугані нещодавно заявив, що Іран не збирається створювати ядерну зброю.

У понеділок низка впливових сенаторів - республіканців і демократів - закликали президента скористатися своїм виступом в ООН, щоб знову заявити, що Ірану не можна дозволити створити ядерну зброю.

Президент Обама у своїй промові також відзначив прямі переговори між Ізраїлем і палестинцями щодо врегулювання питань остаточного статусу і можливості, які надає цей діалог.

У вівторок Обама зустрічається з президентом Палестинської автономії Махмудом Аббасом за лаштунками сесії Генеральної Асамблеї. Крім того, 30 вересня він зустрічається з прем'єр-міністром Ізраїлю Беньяміном Нетаньягу в Білому домі.

До порядку денного президента також включена зустріч з президентом Лівану Мішелем Сулейманом, яка буде присвячена проблемам Лівану, викликаним багатотисячним потоком біженців з Сирії, і підтримці демократичних процесів у цій країні.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG