Спеціальні потреби

У 5-ту річницю початку фінансової кризи Обама розкритикував республіканців


Обама розкритикував республіканців
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:13 0:00

Обама розкритикував республіканців

Ми взялися і за те, що дошкуляло середньому класу протягом десятиріч
Барак Обама
Протягом цілого місяця Білий дім вимушений був говорити виключено про Сирію. Бажання Обами навести лад у далекій країні не знайшло у американців розуміння, і тепер президент планує цілий тиждень фокусуватись виключно на найважливішій для США темі – економіці.

На найближчі дні запланована ціла серія промов. У середу - в ході круглого столу з представниками бізнесу, а у п’ятницю Обама відправиться на завод компанії Ford у Канзасі.


"Поки ми працювали над стабілізацією економіки, щоб вона знову запрацювала та з’явились нові робочі місця, ми взялися і за те, що дошкуляло середньому класу протягом десятиріч – ми взялися за систему охорони здоров’я, інвестували у нові американські технології, щоб подолати залежність від закордонної нафти", - заявив Обама, звертаючись до американців.

Дату промови вибрано не з проста. Рівно 5 років тому з обвалу інвестиційний банк Lehman Brothers, почалась глобальна фінансова криза. На початку 2009-го року країну знекровлену кризою, підхопив з рук Буша Обама. У Білому домі переконані, президент стабілізував економіку, у країні з’являються нові робочі місця, а фінансова система більше не піднесе американцям неприємних сюрпризів.​Локомотивами порятунку економіки стала програма надання допомоги фінансовому сектору ТАРП, викуп державою боргів автомобільних гігантів General Motors та Chrysler, перегляд правил роботи банків та виділення 800 мільярдів доларів на заходи з підтримки економіки та створення робочих місць.

PR заходи Білого дому покликані забезпечити Обамі підтримку напередодні близьких битв з республіканцями у Конгресі, де демократична партія президента становить меншість.

"Схоже, що американці у Конгресі поки не прагнуть розвивати економіку та сприяти середньому класу. Я кажу поки , бо сподіваюсь, що може вони таки прозріють. Поки , що вони хочуть ще більше скоротити фінансування освіти, науки та інфраструктурних проектів. А це ті галузі, від яких і залежить зростання економіки!", - підкреслив Обама у промові.

15 доларів на годину.
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:47 0:00
Питання перше у протистоянні з республіканцями – бюджет. Ще у березні у США набрали сили автоматичні бюджетні скорочення. Серед «постраждалих» від них – Пентагон, численні державні програми та держслужбовці. Обама хоче припинити дію скорочень, але при цьому не готовий домовлятись з республіканцями по питанню державному боргу. Аналітики припускають, щоб подолати опозицію республіканців, Обама може відмовитись від діалогу взагалі та звернутись до Конституції, яка передбачає що питання держборгу на повинну дебатуватись.

А ще на порядку денному Обами головні обіцянки його виборчої кампанії – реформа охорони здоров’я та імміграційна реформа. Республіканці не приховують наміру провалити і їх.

Заради нашої економіки ми будемо робити все можливе, щоб скасувати та позбавити фінансування реформу охорони здоров’я
Джон Бейнер, лідер республіканської більшості у Конгресі
"Заради нашої економіки ми будемо робити все можливе, щоб скасувати та позбавити фінансування реформу охорони здоров’я. Інша важлива частина нашого плану у сфері робочих місць, це подолання дефіциту, який шкодить економіці та загрожує майбутньому наших дітей та онуків", - говорить лідер республіканців у Конгресі, Джон Бейнер.

За цих умов без широкої підтримки з боку американців, ініціативи Обами так і залишаться ініціативами.

Звідси і промови. Їх мета нагадати американцям, що президент працює для них, і працює успішно. Нагадати справді не завадить - американці бо покращення не помічають. Відповідно до результатів опитування громадської думки, лише третина вважає, що економіка зараз стабільніша ніж у 2008-му році, а 52 відсотки американців незадоволені економічною політикою Обами. При цьому розрив між найбагатшими та найбіднішими американцями зараз найбільший з 1928-го року, а це нагадаємо, рік початку Великої депресії.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в WhatsApp

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в WhatsApp

XS
SM
MD
LG