Спеціальні потреби

В ООН занепокоєні можливістю нової ескалації насильства на Донбасі


Іван Шимонович

Помічник генерального секретаря ООН з питань прав людини Іван Шимонович заявив, що на сході України досі гинуть люди, в тому числі від зброї, забороненої Мінськими угодами.

Якщо в Україні не буде вжито термінових заходів щодо відокремлення воюючих сторін і виведення зброї, широкомасштабні бойові дії на сході країни можуть поновитися, - попередив Шимонович.

Виступаючи на засіданні Ради з прав людини в Женеві, помічник генсека ООН звернувся до лідерів сторін із закликом дотримуватися угоди про припинення вогню.

За даними Шимоновича, з початку бойових дій два роки тому загинули 9 449 людей, понад чверть з них - цивільні особи.

Хоча кількість жертв значно знизилася після оголошення припинення вогню в вересні 2015 року та підписання Мінських угод, щомісяця на сході України гинуть в середньому 10 осіб.

Ці невтішні цифри є частиною нової доповіді Управління верховного комісара ООН з прав людини, куди входить період з 16 лютого по 15 травня 2016 року.

У доповіді наголошується, що після 15 травня половина всіх жертв серед цивільного населення загинула в результаті обстрілу з мінометів і гаубиць - зброї, застосування якої в зоні конфлікту заборонено Мінськими угодами.

Шимонович заявив, що зіткнення і перестрілки відбуваються «на щоденній основі» в районі Донецька і Горлівки, які контролюються збройними групами, а також в містах Авдіївка і Мар'їнка, які контролюються українською владою.

Він також висловив побоювання з приводу сотень людей, які до цих пір вважаються зниклими безвісти в районах, контрольованих як урядом, так і сепаратистами, а також повідомлень про порушення прав людини в Криму.

«Закони про боротьбу з екстремізмом і тероризмом використовуються для криміналізації ненасильницької поведінки і переслідування інакодумців, а судова і правоохоронна системи стали інструментами для придушення голосів опозиції, - сказав він. - Найбільше постраждали кримські татари, основний представницький орган яких, Меджліс, був заборонений, і з представниками яких я зустрічався в ході мого візиту», - сказав помічник генсека ООН.

Крім того, із зони конфлікту, де проживають 2,7 мільйона осіб, надходять повідомлення про катування, жорстоке поводження, довільні затримання та утримання під вартою без зв'язку із зовнішнім світом, якими займаються озброєні угруповання.

«Рано чи пізно винні в цьому будуть притягнуті до відповідальності», - сказав ІваниШимонович, додавши, що військові злочини, злочини проти людяності і серйозні порушення прав людини не можуть підпадати під жодні амністії.

Дивіться також: З сильним НАТО можливі виграшні для всіх відносини Заходу та Росії - екс-командувач Брідлав

З сильним НАТО можливі виграшні для всіх відносини Заходу та Росії - екс-командувач Брідлав. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:41 0:00

XS
SM
MD
LG