Спеціальні потреби

УВКБ ООН допомагає у ремонті пошкоджених будинків на Луганщині


Службовець УВКБ ООН у розмові з Петром, мешканцем Луганщини
Службовець УВКБ ООН у розмові з Петром, мешканцем Луганщини

Управління верховного комісара ООН у справах біженців повідомило про отримання дозволу від сепаратистських керівників Східної України допомогти у відбудові домів, пошкоджених або знищених під час збройних дій.

Проросійські сепаратисти в Донецькій і Луганській областях ведуть збройні дії проти українського уряду від квітня 2014 року. В результаті конфлікту загинуло понад дев’ять тисяч і було поранено близько 14 тисяч людей. Конфлікт залишив масові руйнування.

Управління верховного комісара повідомляє, що вперше за п’ять місяців йому вдалося отримати доступ до багатьох тисяч людей в Луганській області. Згідно з повідомленням, воно змогло постачити найнеобхідніші будівельні матеріали для ремонту пошкоджених і знищених у конфлікті будинків.

З часу, коли на Донеччині почався конфлікт, понад два мільйони людей були змушені залишити свої домівки і шукати притулку в інших частинах країни або за кордоном. Представник УВКБ ООН Вільям Спіндлер заявив, що для багатьох тих, що залишилися, життя стало кошмаром:

«У травні, під час наших відвідин для ознайомлення із ситуацією на місці, службовці УВКБ ООН зустріли 77-річного колишнього будівельника Петра і його дружину. Вони живуть у невеликій кімнаті у підвалі – єдиній частині їх обстрілюваного будинку, що захищає їх від снігу, дощу і вітру вже понад два роки».

За приблизними підрахунками Управління верховного комісара ООН у справах біженців, приблизно 10 тисяч будинків у Луганській облаті поза контролем українського уряду були пошкоджені. Багато будинків, пошкоджені з приводу обстрілів з гранатометів, позбавлені вікон і не мають дахів.

Спіндлер каже, що обмеження свободи пересування додатково погіршують життєві умови таких людей, як Петро. Він сказав «Голосу Америки», що люди мусять іти на контрольовану українським урядом територію Луганщини, щоб отримати соціальну допомогу, включно з пенсією.

«Це створює багато клопотів для людей з обмеженими можливостями пересуватися. І навіть для людей повносправних, тому що спізнення і багато часу забирає очікування на контрольно-пропускних пунктах, щоб перейти на другу сторону. Чи ви їдете, чи ідете пішки, ви мусите чекати годинами через різні бюрократичні процедури, які мусите пройти».

Спіндлер каже, що група працівників Управління верховного комісара ООН у справах біженців в Луганській області, працюючи з місцевою будівельною компанією і добровольцями, планує до жовтня відремонтувати 1500 будинків. Це, каже він, у додаток до 1500 інших будинків, які відремонтовано торік.

Дивіться також: Савченко не може систематизувати інформацію у правильному руслі - однопартієць

Савченко не може систематизувати інформацію у правильному руслі - однопартієць. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:16 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG