Спеціальні потреби

Рада Безпеки голосуватиме за план про припинення вогню в Алеппо


Засідання Ради Безпеки ООН

План передбачає семиденну перерву в атаках з використанням будь-якої зброї, в тому числі повітряних ударівРада Безпеки ООН у понеділок проведе голосування щодо резолюції, яка закликає до семиденного припинення вогню в Алеппо і безперешкодної доставки в місто гуманітарної допомоги.

До початку громадянської війни близько шести років тому Алеппо було найбільшим містом Сирії. В даний час сирійські війська, за підтримки Росії, чинять наступ на місто, щоб витіснити з нього повстанців, які контролюють східні райони.

Проект резолюції, розроблений Єгиптом, Іспанією і Новою Зеландією, передбачає семиденне припинення бойових дій. Документ забороняє атаки «із застосуванням будь-якої зброї», включаючи повітряні удари і удари з мінометів, які використовувалися для руйнування великих територій в районах Алеппо, контрольованих як повстанцями, так і урядом.

Як і в разі попередніх домовленостей про перемир’я, новий план не поширюватиметься на атаки проти угруповань бойовиків, таких як «Ісламська держава». Попередні перемир'я мали деякий успіх в тому, що стосувалося доставки вкрай необхідної допомоги мирним мешканцям, але практично ніяк не сприяли припиненню війни, в результаті якої було вбито більше 400 тисяч людей.

Нова резолюція також вимагає реалізації політичного процесу, накресленого в резолюції, ухваленій в грудні 2015 року. Йдеться про розробку нової конституції і проведення нових виборів в Сирії, проте цей процес не визначає роль нинішнього президента Башара Асада.

З тих пір число сирійських біженців, зареєстрованих ООН, зросло майже на 500 тисяч осібк. У той же час спроби спецпосланця ООН у справах Сирії Стаффана де Містури переконати сторони обговорити плани політичного переходу в рамках непрямих мирних переговорів не привели до значного прогресу.

Росія виступає проти вимог відставки Асада і, як і США, має право вето в Раді Безпеки ООН, яким вона вже натякнула, що може скористатися.

Дивіться також: Провідні автовиробники удосконалюють системи, що дозволяють машинам самим їздити по дорогах

Провідні автовиробники удосконалюють системи, що дозволяють машинам самим їздити по дорогах. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:38 0:00

XS
SM
MD
LG