Спеціальні потреби

Міністр оборони Німеччини: Трамп не повинен забувати про Україну і Алеппо


Міністр оборони Німеччини Урсула фон дер Лаєн
Міністр оборони Німеччини Урсула фон дер Лаєн

Берлін намагається зрозуміти, що може означати президентство Трампа для міжнародних відносин

Німеччина підтримує діалог між США і Росією, але Дональд Трамп не повинен ігнорувати дії Росії в Криму і в Алеппо, коли він зустрінеться з президентом Путіним, заявила в п’ятницю міністр оборони Німеччини.

Виступаючи в Берліні, Урсула фон дер Лаєн також зазначила, що НАТО буде «мертвим», якщо один з його членів відмовиться прийти на захист іншого, на кого буде здійснено напад.

Трамп неодноразово хвалив Путіна в ході кампанії і висловлював сумнів щодо питання про те, чи слід США захищати союзників по НАТО, які не несуть достатнього фінансового навантаження в альянсі.

«Це добре, що новий американський президент відразу прагне до діалогу з російським президентом. Це добре, і ми це повністю підтримуємо», – сказала фон дер Лаєн.

«Чого не повинно статися, це забувати – забувати анексію Криму, забувати триваючу гібридну війну в Україні, забувати про бомбардування Алеппо», – сказала вона.

Вибори Трампа глибоко потрясли уряд в Берліні, який був рушійною силою в питанні санкцій ЄС проти Росії через військове вторгнення Путіна в Україну. Берлін також рішуче засудив російські бомбардування цивільного населення Алеппо, що знаходиться під контролем повстанців.

Росія сподівається, що єдиний фронт між Європою і Вашингтоном з питання про санкції розвалиться при Трампі. У четвер прес-секретар Кремля описав підходи до зовнішньої політики Трампа і Путіна як «феноменально близькі».

Фон дер Лаєн визнала, що перемога Трампа означає, що Німеччині і Європі, швидше за все, доведеться взяти на себе більшу відповідальність за свою оборону.

Однак вона сказала, що уряд Німеччини як і раніше намагається зрозуміти, що буде означати президентство Трампа, додаючи, «ми не знаємо нічого».

Дивіться також: Валерій Чалий, посол України в США, про американські президентські вибори

Валерій Чалий, посол України в США, про американські президентські вибори. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:29 0:00

XS
SM
MD
LG