Спеціальні потреби

Дружити з Путіним Трампу не дадуть, - обіцяють американські законодавці.


Чому українці можуть ігнорувати Трампа пояснили конгресмени США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:53 0:00

Чому українці можуть ігнорувати Трампа пояснили законодавці США. Відео

У разі ескалації агресії проти України, на Росію чекає посилення санкцій. Перегляду американської політики щодо Криму не буде, хто б не переміг на президентських виборах у США. Такі заяви зробили у Києві представники делегації Конгресу Сполучених Штатів.

Конгрес Сполучених Штатів готовий збільшувати ціну, яку доведеться платити Кремлю у разі посилення агресії проти України. Таке послання привезла до Києва делегація американських законодавців. Попри те, що в США у розпалі виборча кампанія, Україна не залишиться без підтримки.

Росія виступає агресором і в Криму і на сході України. Тому ми дбаємо, щоб санкції діяли й надалі. Я переконаний, що в разі екскалації агресії, санкції будуть посилені. Це буде ціною, яку Росія мусимите заплатити за свої дії”, - пояснив сенатор від Демократичної партії Кріс Кунс.

Ми не визнаємо анексії Криму Росією.

Законодавці також радять не зважати уваги на деякі безвідповідальні заяви кандидата-республіканця Дональда Трампа. Зокрема про його готовність у разі обрання президентом вести переговори з Путіним щодо статусу Криму.

“Політика Сполучених Штатів полягає в тому, що ми не визнаємо анексії Криму Росією. Існує міцна згода обох партій в Конгресі протистояти будь-яким спробам неправомірного визнання цієї анексії. На мою думку Дональд Трамп просто вдається до нездорової передвиборчої риторики, яка не відбиває істинної позиції абсолютної більшості Конгресу. І в разі обрання йому доведеться мати справу з нами, перш ніж робити кроки, які йдуть врозріз із визначеною американською політикою”, - заспокоює сенатор Кунс.

Цієї ж думки дотримуються конгресмен-республіканець Чарлі Дент.

“Ми солідарні із народом України і повинні разом тримати широкий фронт проти путінської агресії. Я наголошую, що в Конгресі справді існує міцний міжпартійний консенсус, і звичайно в самій Республіканській партії також, щодо агресії Путіна. І Америка залишиться непохитною в питанні збереження санкцій допоки агресія на сході України і в Криму триватиме”.

Законодавці торкнулися також питання надання Україні смертоносної зброї.

Сенатор Кріс Кунс: ”Під час нинішнього візиту я почув низку щирих та серйозних прохань посилити допомогу Україні від Сполучених Штатів. Йшлося як про оборонне обладнання, так і про захисну зброю. І я дуже серйозно підходжу до розгляду цих вимог. Я не думаю, що зараз є згода в Сенаті у цьому питанні. На нинішньому етапі адміністрація Обами виступає проти поставок смертоносної зброї для оборони України. Вони побоюються, що це може послабити відданість наших європейських союзників політиці жорстких санкцій. Але особисто я серйозно перегляну цю позицію. Для нас важливо тримати єдність з нашими союзниками в Європі, але ще важливіше – захистити суверенітет і незалежність України в ситуації триваючої російської агресії”.

В Конгресі підтримали б надання смертоносної зброї Україні.

Конгесмен Чарлі Дент: “Конгрес США уповноважив нашого президента забезпечити військову допомогу Україні. Я стою на цій позиції і я вірю, що багато конгресменів так само її поділяють. Очевидно, що в Європі та у нинішній адміністрації президента США існують інші думки щодо цього. Однак я вірю: багато хто в Конгресі підтримав би надання смертоносної зброї Україні, аби вона могла себе захистити”.

Представники Конгресу прокоментували також новий скандал, пов’язаний з керівником виборчої кампанії Трампа Полом Манафортом, якого звинувачують в отриманні грошей з «чорної каси» екс-президента України Януковича.

“Я сприймаю це дуже серйозно, - сказав журналістам сенатор Кунс. Звинувачення в незаконних зв’язках між менеджером, що веде кампанію Трампа, і корумпованим екс-президентом України є тривожними. Це особливо непокоїть у світлі тверджень про те, що за кібератакою на електронну пошту Національного комітету Демократичної партії США стояли російські хакери. Я виступаю за докладне розслідування цієї справи. Побачимо, куди далі приведе нас ця інформація. Однак, я вважаю, що будь-яка підозра стосовно російського втручання у внутрішні справи Сполучених Штатів, у перебіг нашої виборчої кампанії має вивчатися дуже прискіпливо. Ми багато чуємо про активне втручання росіян у внутрішню політику країн Західної та Центральної Європи з допомогою фінансування перегонів або кампаній дезінформації. І я вважаю, що американський народ має бути краще про це поінформований і має бути пильним. Люди повинні знати про те, що Путін і Росія інтенсивно намагаються вплинути на політикум у Європі та в Сполучених Штатах, аби послабити міжнародний опір їх незаконній анексії Криму та їх триваючій агресії на сході України”, - підсумував американський законодавець.

Дивіться також: У НАБУ знайшлись матеріали, які загрожують Трампу?

У НАБУ знайшлись матеріали, які загрожують Трампу? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:41 0:00

XS
SM
MD
LG