Спеціальні потреби

В Нью-Йорку розпочала роботу 65 сесія Генасамблеї ООН


У Нью-Йорку відкрила роботу 65-та Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних Націй. За традицією, зі вступним словом до делегатів 192-ох країн-членів ООН звернувся президент Бразилії. Слідом за ним слово взяв американський президент. Барак Обама розпочав промову з того, перед якими викликами опинився світ через останню економічну кризу і які кроки вживає його адміністрація, щоб виправити ситуацію. Він наголосив на важливості для міжнародної спільноти діяти разом у питаннях боротьби з тероризмом, а також - тиснути на уряди таких країн-ізгоїв як Іран та Північна Корея.

Завершив свій виступ президент США закликом до всіх держав завжди і у всіх ситуаціях дотримуватися основоположних прав людини - принципів, на яких заснована ООН.

Чи не найбільша частина доповіді Обами стосувалася питання примирення ізраїльтян та палестинців. Президент США закликав обидві сторони відповідально поставитись до теперішніх переговорів і досягти компромісів, які б дозволили мирне співіснування двох незалежних держав. Він запросив міжнародну спільноту стати частиною мирного процесу:

«Укласти мир мають ізраїльтяни та палестинці. Проте, кожний з нас має обов’язок також зробити свій вклад. Ті з нас, що є друзями Ізраїлю, повинні усвідомлювати, що справжня безпека для єврейської держави вимагає існування незалежної Палестини, яка вільно розвивається та в якій палестинський народ живе з гідністю. А ті з нас, що є друзями палестинців, повинні усвідомлювати, що права палестинського народу можна здобути лише мирним шляхом, включно зі справжнім примиренням з Ізраїлем, який має жити у безпеці».

Помітним було, що під час виступу Обами у залі ООН там, де мала сидіти делегація Ізраїлю, - були порожні стільці. Речники ізраїльтян поспішили запевнити громадськість, що відсутність лідерів їх країни не була демаршем чи проявом неповаги до американського президента. Делегація мусила відлучитися для вшанування традицій релігійного свята Суккот.

Попри відсутність ізраїльтян у залі Барак Обама чітко заявив, що арабський світ повинен визнати право на існування цієї держави, як також Ізраїль мусить визнати існування держави Палестина.

Пройшло вже 60 років з того часу, як Ізраїль став членом міжнародного співтовариства і його існування не може бути темою дебатів. Ізраїль є суверенною державою та історичною батьківщиною єврейського народу. Нехай всім, хто намагається підточити легітимність Ізраїлю, стане зрозуміло, що їхні спроби будуть зустріти непохитною опозицією з боку Сполучених Штатів. А спроби погрожувати ізраїльтянам або вбивати їх нічим не допоможуть палестинському народові. Вбивство невинних ізраїльтян - це не є опір, це несправедливість. Не помилиться: мужність такої людини як президент Аббас, який захищає свій народ перед світовим співтовариством - є набагато більшою, ніж тих, хто стріляє у невинних жінок та дітей», - зазначив американський президент.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG