Спеціальні потреби

ООН: у глобальному потеплінні винні люди


Експерти ООН заявили про те, що вони більшою мірою ніж будь-коли переконані в тому, що глобальне потепління викликане діяльністю людини. За їхніми прогнозами, середня температура повітря протягом наступних 100 років підніметься від 0,3 до 4,8 градусів за Цельсієм.

У 36-сторінковій доповіді Міжурядової групи з питань зміни клімату (МГЗК) зазначається, що температура повітря і води в світовому океані стає вищою, сніговий покрив і запаси льоду зменшуються, рівень води в світовому океані піднявся, а обсяг парникових газів збільшився.

Як відзначають вчені, ці тенденції продовжаться. Так, наприклад, рівень світового океану за наступні сто років, за їх прогнозами, підніметься на 26 сантиметрів до 82 сантиметрів.

Учені на 95% впевнені, що люди – «головна причина» зміни клімату.

У документі проаналізовано найсвіжіші наукові дослідження з питання глобального потепління, і він вважається найбільш вичерпним викладом того, що знають учені про зміни клімату.

На думку природоохоронних активістів, дані нової доповіді повинні спонукати уряди по всьому світу вдатися до відповідних заходів.
XS
SM
MD
LG