Спеціальні потреби

Кліматичні зміни на планеті впливають на розвиток світової економіки


На розвиток світової економіки у наш час визначальний вплив мають кліматичні зміни на планеті та проблема обмеженості ресурсів. Американський Інститут світових ресурсів оприлюднив звіт про те, які виклики чекають на людство у 2011-му році, зважаючи на ці два фактори.

Цього року на ринку з’являться майже 25 моделей гібридних авто, які можна буде заряджати від звичайної розетки. Найбільші корпорації вже заявили, що мають намір змінити парк своїх службових автомобілів більш енергозберігаючими. Однак президент Інституту світових ресурсів Джонатан Леш каже, що такий крок може мати й певні негативні наслідки:

«Є певні сумніви щодо того, наскільки перехід на електромобілі матиме позитивний вплив на довкілля. Якщо ви їздите на машині з електричним двигуном у регіоні, де електроенергію добувають, спалюючи вугілля, ви зменшуєте викид вуглецю в атмосферу лише на 25%».

Нещодавно Інститут світових ресурсів оприлюднив річний прогноз на 2011-ий рік, у якому зазначив, що транспорт і далі буде найбільш проблемним питанням. Затори на дорогах стають проблемою багатьох країн. Колумбія і Бразилія вже запровадили систему швидкісних автобусів для перевезення людей, аби зменшити кількість авто на дорогах. За словами експертів, автобусні перевезення – швидкі і дешеві, а тому така тенденція зростатиме, оскільки міста-мільйонери у країнах на шляху розвитку мусять вжити негайних заходів.

За словами експерта, у питанні громадських перевезень, на крок попереду йде Китай, який розвинув мережу швидкісних міжміських потягів. Кількість швидкісних потягів у Китаї більша, аніж у всіх країнах світу разом взятих. Китай також робить великий внесок у розвиток енергозберігаючих технологій.

Експерти додають, що, на відміну від азійської нації, Сполучені Штати у цьому питанні пасуть задніх. Минулого року Конгрес не зміг прийняти законодавства щодо кліматичних змін. А це сповільнить розвиток енергозберігаючих технологій. Втім, Леш сподівається, що ситуацію вдасться виправити на штатному рівні:

«Якщо ми подивимося, що відбувається в окремих штатах, то побачимо, що 20 із них мають свої індивідуальні програми щодо захисту довкілля. Зміни також відбуваються на корпоративному та громадському рівнях».

Іншим важливим питанням 2011-го року, за словами експерта, будуть світові ціна на харчі, які збільшуються не лише через ріст населення планети та збільшення попиту:

«Це питання загострилось через кліматичні зміни, які ми спостерігаємо у всьому світі. Повені, посухи, шторми завдають великої шкоди сільському господарству».

Експерт Світового банку Ендрю Стір каже, якщо світ не зверне увагу на загрозу, яку несе глобальне потепління, бідні країни опиняться у ще гіршому стані, ніж сьогодні:

«Якщо ми негайно не вдамося до дій, то врожаї у регіонах із найбіднішим населенням, як от Африка, зменшаться ще більше. За деякими припущеннями, до 2100-го року врожаї в Африці зменшаться на 50%».

Стір каже, що Світовий банк працює у понад 130-ти країнах, аби зменшити негативний вплив кліматичних змін на довкілля.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG