Спеціальні потреби

Дослідження: глобальне потепління збільшує ймовірність конфліктів


Хоча думка про те, що спекотна погода підвищує агресивність людей існує вже давно, три дослідника з Університету Каліфорнії в Берклі, проаналізувавши наявні дані, дійшли до висновку, що ймовірність війни і цивільних конфліктів може збільшитись до 2050 року на 56% внаслідок спеки і сильних злив, які прогнозують кліматологи.

Згідно з результатами дослідження, опублікованими в журналі Science, число випадків вбивств, нападів, зґвалтувань, побутового насильства - може зрости на 16%.

«Ми знайшли переконливі докази наявності зв'язку кліматичних подій та людських конфліктів у всіх густонаселених регіонах світу», - стверджують вчені.

За припущеннями експертів, наступного півстоліття середня температура повітря на земній кулі зросте, щонайменше, на два градуси. Про це свідчать дані Всесвітньої програми дослідження клімату в Женеві.

Для свого дослідження вчені розглянули найрізноманітніші ситуації - від тривіальних до вельми складних.

В одній з робіт дослідники затримували рух на задушливому перехресті у Фініксі, штат Аризона, щоб подивитися, чи будуть частіше сигналити водії в машинах без кондиціонерів, ніж водії в кондиціонованих автомобілях. В іншому випадку вони вивчали річні кільця дерев у Південно-Східній Азії, щоб оцінити вплив сильної посухи на розпад колись могутнього кхмерська царства.

Виявилося, що незалежно від досліджуваного періоду або регіону світу спостерігався взаємозв'язок між температурою, рівнем опадів і конфліктами.

Автори дослідження підрахували, що протягом наступних 37 років вірогідність великомасштабного конфлікту може зрости на 28-56 відсотків.

У цей же період насильство може зрости на 8-16 відсотків.

«Результат виявився тривожним, - заявив один з авторів дослідження, аспірант Університету Каліфорнії в Берклі Маршалл Берке. - Але якщо ми об'єднаємо зусилля і постараємося пом'якшити зміни клімату в майбутньому, то і наслідки будуть набагато менш серйозними».

«Існує безліч свідчень про те, що коли людям стає некомфортно від спеки, вони стають більш агресивними у фізичному плані, - прокоментував результати дослідження Крейґ Андерсон, професор психології в Університеті штату Айова, який займається вивченням обставин скоєння насильницьких дій. - Вони схильні перебільшувати масштаб незначних подразників і сприймати їх як навмисні провокації, що трапляється рідше при комфортних температурах».
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Чи будь-хто може стати президентом США? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:04 0:00
XS
SM
MD
LG