Спеціальні потреби

Науковці: нагрівання Землі неминуче


За даними аерокосмічного агентства НАСА, 2010 рік став найтеплішим роком на планеті за останній 131 рік. Національна федерація дикої природи, яка проводить вивчення змін температур у США, передбачає, що цьогорічна екстремальна спека вважатиметься нормою у 2050 році. При цьому вчені мають різну думку, що саме є причиною зміни світових температур і які кроки вживати щоб виправити ситуацію.

Рекордна спека в Росії, повені в Пакистані, земляні зсуви в Китаї – багато кліматологів передбачають, що подібні катаклізми виникатимуть все частіше.

Аманда Стауд із Національної федерації дикої природи каже:

«Наша планета нагрівається, тому атмосфера не може втримувати більше вологи. Тому коли нарешті випадає дощ, його випадає дуже багато і наслідки можуть бути катастрофічними».

Кліматолог Аманда Стауд - співавтор звіту про причини надзвичайної спеки у США в 2010 році. За її підрахунками, багато американських міст на східному узбережжі у цьому році мали вдвічі більше днів, ніж звичайно, коли температури перевалювала за 32 градуси за Цельсієм. На її думку, вже незабаром це стане нормою.

«Як не дивно, але те що цього року вважається неймовірною спекою, у 2050 році можуть називати помірною температурою. Все залежить від того, скільки людство викине в атмосферу шкідливих газів», - каже Аманда Стауд.

На думку Стауд, та багатьох інших науковців, саме шкідливі викиди збільшують пропорції вуглекислого газу в атмосфері, що спричиняє нагрівання Землі.

Втім кліматолог Патрик Майклс з Інституту Катона, вважає, що Стауд перебільшує проблему.

«Міста у США нагріваються і будуть нагріватися незалежно від кількості вуглекислого газу в атмосфері».

На думку Майклса, бетон та асфальт у містах акумулюють більше тепла, ніж атмосферні гази. Він каже, що небувала спека цього року є наслідком циклічного феномену, який називається Ла-Нінья, а не результатом діяльності людини.

Аманда Стауд вказує, що зміна температури вже зараз впливає на життя мільйонів людей. Зростають випадки алергій, зменшуються врожаї непристосованих до такої спеки культур. На її думку, єдиний вихід з ситуації – перехід на альтернативні види енергії. Однак, Патрик Майклс вважає альтернативну енергетику неефективною. Він переконаний, що людство пристосується до кліматичних змін.

«Ця проблема не відрізняється від багатьох інших апокаліпсичних загроз, які виникали перед нашою цивілізацією з давніх часів. І до всього ми змогли пристосуватися»,- каже він.

Якщо вчені сперечаються, що саме провокує глобальне потепління, більшість з них здається погоджується, що Земля і далі буде нагріватися, а температура у містах зростатиме особливо швидко.


  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG