Спеціальні потреби

В ООН закликали створити глобальний фонд допомоги ліквідаторам аварії на ЧАЕС


З російською агресією порівняв аварію на ЧАЕС посол України в ООН. Відео.
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:14 0:00

Такі заклики звучали у вівторок на спеціальному засіданні Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку, присвяченому 30-й річниці Чорнобильської трагедії.

Пам'ять жертв Чорнобиля відзначили хвилиною мовчання в ООН. Світ має пам’ятати та цінувати героїчні зусилля ліквідаторів Чорнобильської аварії та взяти уроки із катастрофи – про це говорили на спеціальному засіданні Генеральної Асамблеї у Нью-Йорку.

Заступник генсека ООН подякував Білорусі, Росії та Україні за дії, спрямовані на подолання наслідків Чорнобильської катастрофи. Найбільш помітний знак об’єднаних міжнародних зусиль, зазначив він, – будівництво нового безпечного укриття. Структура, зведення якої нині на завершальному етапі, має стати надійним і безпечним захистом для постраждалого реактора принаймні на 100 років.

Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко подякував міжнародній спільноті за підтримку у відновленні постраждалих районів та зазначив – російська агресія на cході України – катастрофа співмірна за масштабами шкоди із Чорнобильською трагедією.

«Для сучасної історії України масштаби катастрофи можна порівняти лише із Голодомором 33-го, Другою світової війною і російською агресією та окупацією 2014-16 років. Україна вимушена протистояти російській агресії і це впливає на ефективність подолання наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а особливо трансформування укриття в екологічно безпечну систему.

«У цих складних умовах міжнародна співпраця – критично необхідна. Впродовж років ООН, ОБСЄ, ЄБРР та ЄС демонстрували їхню незмінну відданість допомозі Україні, щоби відновити постраждалі території.

«Ми висловлюємо нашу щиру вдячність за підтримку в реалізації міжнародних проектів, спрямованих на стійке відновлення і розвиток постраждалих районів», - заявив голова Постійного представництва України при ООН Володимир Єльченко.

Представник Росії назвав слова Єльченка «грубими інсинуаціями».

Ми висловлюємо нашу щиру вдячність за підтримку в реалізації міжнародних проектів, спрямованих на стійке відновлення і розвиток постраждалих районів
Володимир Єльченко

Водночас, представники неурядових благодійних організацій закликали міжнародну спільноту фінансово допомогти ліквідаторам аварії, які врятували світ від набагато більшої катастрофи.

Засновниця гуманітарного фонду допомоги дітям Чорнобиля Chernobyl Children International ірландка Аді Роше порівняла чорнобильських ліквідаторів з героями-рятувальниками під час терористичних атак на Нью-Йорк 11 вересня, 2001 року.

Ліквідатори - герої, які врятували Європу та і взагалі увесь світ від ще більшої катастрофи
Аді Роше

«Як і хоробрі герої Рятувальної служби Нью-Йорка під час трагедії 11 вересня, вони, ліквідатори наслідків Чорнобильської аварії, ці благородні і самовіддані люди, мають бути визнані і вшановані, як герої, які врятували Європу та і взагалі увесь світ від ще більшої катастрофи.

«Тож мій найперший заклик до цієї Асамблеї у тому, що ці героїчні люди, ліквідатори, мають бути визнаними. І світ має започаткувати глобальний фонд, щоби переконатись, що їхні медичні та соціальні потреби повністю задоволені», - заявила активістка Аді Роше на спеціальному засіданні Генасамблеї ООН.

Дивіться також: Holtec International закінчує будівництво нового сховища в Чорнобилі

Американці збудували сховище для ядерного палива у Чорнобилі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:06 0:00

  • 16x9 Image

    Юлія Ярмоленко

    Юлія Ярмоленко приєдналася до Української служби "Голосу Америки" 2015-го. До цього 6 років працювала кореспондентом міжнародного відділу новин на телеканалі “ICTV”. Висвітлювала знакові події у 15 країнах світу – від Всесвітнього економічного форуму в Давосі і до Венеційської бієнале. Закінчила Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка із дипломом магістра. Киянка.

    Захоплюється фотографією, танцює румбу, співає італійською, зловживає словами «пацани» і «па-па». 

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG