Спеціальні потреби

Прихильники України в Конгресі США вшанували пам’ять жертв Чорнобиля


Група підтримки України в Палаті представників Конгресу США оприлюднила заяву, присвячену 30 річниці Чорнобильської катастрофи.

Група підтримки України в Палаті представників Конгресу США («Український конгресовий кокус») оприлюднила заяву, присвячену тридцятій річниці Чорнобильської катастрофи.

У заяві, яку підписали співголови Кокусу Марсі Каптур, Сандер Левін і Майк Фіцпатрік, вказується на те, що спадщина Чорнобиля залишається важким тягарем для українського народу.

«Ми пам'ятаємо цю трагедію разом з народом України. Ми думаємо і молимося за сім'ї тих, хто втратив в ній своїх рідних. Ми усвідомлюємо, що спадщина Чорнобиля залишається важким тягарем для народу України. Ми повинні пам'ятати, що довелося пережити тим, хто виїхав з цієї території, їх переселили або евакуювали»,- йдеться в заяві співголів «Українського конгресового кокусу».

«Соціальні, економічні та культурні наслідки Чорнобиля зберігаються. Наша триваюча гуманітарна допомога регіону життєво необхідна для того, щоб допомогти громадам та людям, які вистояли в цих катаклізмах, побудувати світле майбутнє», - зазначають конгресмени.

У заяві описуються причини, події та наслідки вибуху на четвертому блоці ЧАЕС. Зокрема йдеться про те, що третина мільйона людей були змушені покинути свої будинки, а економічна ціна аварії за останні 30 років досягла сотень мільярдів доларів.

Дивіться також: Голлі Морріс: «Рідний дім – сильніший за радіацію»

Фільм "Чорнобильські бабусі" став історією про дім. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:13 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG