Спеціальні потреби

США нададуть Україні ще $10 млн на екологічну безпеку в Чорнобилі


Про це йдеться у заяві речника Державного департаменту США Джона Кірбі, оприлюдненій напередодні 30-ї річниці аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

25 квітня, напередодні 30-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС, Сполучені Штати повідомили про виділення додаткових десять мільйонів доларів на екологічну безпеку у зоні навколо Чорнобиля.

Про це йдеться в офіційному прес-релізі заступника речника Державного департаменту США Джона Кірбі.

«У цю 30-у річницю аварії на Чорнобильській атомній електростанції, наші думки залишаються із жертвами - від рятувальників, які віддали своє життя, щоб запобігти ще більшій трагедії, до тих, хто живе в районах, уражених радіоактивними опадами», - йдеться у заяві Держдепу США.

«Сполучені Штати відзначають цю річницю виділенням додаткових 10 мільйонів доларів для того, щоб допомогти гарантувати безпеку майбутніх поколінь, які живуть у постраждалих районах», - наголошується в заяві.

Цей внесок, як зазначає речник Джон Кірбі, доповнює понад $400 мільйонів, наданих раніше Сполученими Штатами в рамках міжнародних зусиль для відновлення у зоні катастрофи екологічних норм та умов безпеки.

«Коли ми роздумуємося над трагедією Чорнобиля, ми також повинні визнати прогрес, який був досягнутий, у підготовці проекту нового укриття для зруйнованого реактора, який незабаром має бути встановлений. Величезна сталева конструкція призначена для захисту навколишнього середовища протягом наступних 100 років і створення умов для безпечного очищення Чорнобиля», - йдеться у заяві.

У Державному департаменті США сподіваються на продовження співпраці з українським урядом і міжнародними партнерами для покращення життя українців у Чорнобилі, і по всій Україні.

Дивіться також: Голлі Морріс: «Рідний дім – сильніший за радіацію»

Фільм "Чорнобильські бабусі" став історією про дім. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:13 0:00

XS
SM
MD
LG