Спеціальні потреби

ООН: в Афганістані зареєстровано рекордний урожай наркотичного маку


Buhari da Jonathan.
Buhari da Jonathan.
Управління ООН з наркотиків і злочинності повідомило, що вирощування опійного маку в Афганістані збільшилося до рекордного рівня. Причиною цього, можливо, є те, що фермери шукають гарантії запевнення прибутків у непевних часах після того, як наступного року з країни буде виведено війська НАТО.

Управління з наркотиків і злочинності оприлюднило в середу звіт, у якому сказано, що райони Афганістану, де вирощують наркотичний мак, збільшилися до 209 тисяч гектарів, тобто на більше, ніж у рекордному 2007 році, коли посівна площа дорівнювала 193 тисячам гектарів.

У документі також сказано, що цьогорічний урожай сягає 5,500 тонн опію, тобто на майже 50% більше, ніж торік.

Виконавчий директор управління Юрій Федотов назвав збільшення продукції опійного маку «попередженням» і «негайним закликом до дій» у час, коли Афганістан починає перебирати контроль над своєю безпекою.

Більшість виробництва наркотичного маку зосереджується на півдні і заході Афганістану, де найактивнішу діяльність веде угруповання Талібан.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG