Спеціальні потреби

ООН повідомляє про збільшення виробництва опіуму в Афганістані


Макове поле поблизу селища Джелавар у Кандагарі.
Макове поле поблизу селища Джелавар у Кандагарі.

ООН заявляє про те, що в Афганістані збільшується виробництво опіуму. Фінансова нестабільність з одного боку та високі ціни на опіум – з іншого, примушують фермерів займатися незаконним вирощуванням опійного маку.

В дослідженні оприлюдненому у вівторок управлінням ООН із наркотиків та злочинів (UNODC) говориться про те, що цього року виробництво опіуму збільшиться на 60 відсотків у порівнянні з 2010 роком.

В UNODC також повідомили, що цього року вирощування опійного маку підстрибнуло на 7 відсотків у порівнянні з попереднім роком. Таке зростання відбулося назважаючи на те, що цього року було знищенно на 65 відсотків більше полів опійного маку, ніж у 2010 році.

Афганістан є найбільшим у світі виробником опіуму. Кошти від збуту наркотиків та сировини для їх виготовлення – головне джерело прибутку повстанців.

Минулого року виробництво опіумного маку впало на 38 відсотків. Головним чином це пов’язувалось із загибеллю значної частини макових плантацій через природні причини.

Макові плантації знаходяться на півдні та заході країни, які контролюються угрупуванням Талібан.

За повідомленням ООН, у 2011 році одразу три провінції Афганістану – Баглан і Фар’яб та півночі та Капіса на сході – втратили символічний статус «вільних від маку».

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG