Спеціальні потреби

Зловживання ліками – одна з головних причин випадкової смертності у США


Зловживання ліками – одна з головних причин випадкової смертності у США
Зловживання ліками – одна з головних причин випадкової смертності у США

За кількістю летальних випадків передозування ліками поступається хіба що автомобільним аваріям, від яких у США щороку гине 30 тисяч людей. Нещодавно адміністрація Барака Обами оприлюднила перший національний план, який контролюватиме зловживання рецепторними препаратами.

Знеболювальні препарати, які містять опіум, можна знайти в аптечці ледь не кожної родини. За останніми даними, дедалі більше американських підлітків зловживають ліками, приписаними для їхніх батьків.

У віці 15 років Ханна Лоуз стала залежною від ліків після того, як її подруга почала приносити в школу заспокійливі пігулки:

«Ці ліки купують за рецептом і діти можуть взяти їх з домашньої аптечки у будь-який час».

Саме ця легкодоступність рецепторних препаратів і непокоїть фармацевта Дейвида Вендріша:

«Ми чуємо історії, коли пацієнтів відвідують їхні онуки, а потім їм не вистачає пігулок і вони не знають, що трапилося».

Адміністрація Барака Обами оприлюднила перший національний план, який контролюватиме зловживання рецепторними препаратами. Згідно з цим планом, понад один мільйон лікарів мають пройти тренінг, як правильно і в яких дозах виписувати препарати пацієнтам. Буде створено реєстр знеболювальних засобів та психотропних ліків. Для населення буде проведено освітню програму про небезпеку зловживання ліками.

Директор офісу національного контролю за ліками Джил Керліковскі зазначає:

«Проблема зловживання ліками поширена серед усіх вікових груп. Не можна сказати, що це проблема лише молоді чи багатих верств населення. Це властиво для усіх демографічних груп».

Ханна Лоуз потрапила у в’язницю за підробку рецепта. Вона досі повільно лікується від своєї залежності. А от 21-річному Річу Перрі пощастило менше – він помер від передозування. Його батьки підтримують державний план контролю рецепторних препаратів. Вони кажуть, що не знали про зловживання, оскільки Річ поводився нормально – добре вчився, грав у команді з гольфу, був як і всі інші.

Залежність Річа не зупинилася на таблетках. Згодом він почав вживати героїн, який обходився дешевше, ніж рецепторні знеболювальні препарати. Батьки записали його на лікування, однак залежність знову відновилася і закінчилась фатально.

Родина Перрі ділиться своїм болючим досвідом з іншими сім’ями. Вони хочуть, аби батьки встигли запобігти нещастю, яке може трапитися з їхніми дітьми через зловживання ліками.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG