Спеціальні потреби

Адмінсуд відмовив українським телеканалам у «частотній справі»


Адмінсуд відмовив українським телеканалам у «частотній справі»
Адмінсуд відмовив українським телеканалам у «частотній справі»

Вищий адміністративний суд України відмовив «5-му каналу» та ТВі у задоволенні їхніх касаційних скарг. Таку ухвалу колегія суддів оголосила 26 січня.

Таким чином, постанову Київського апеляційного адміністративного суду було залишено без змін, в якій визначалось, що ліцензії «5-го каналу» та додатки до ліцензії ТВі втратили чинність. А рішення Нацради з питань телебачення і радіомовлення про визначення переможців конкурсу на частоти (за якою «5-й канал» отримував 26 частот, а ТВі – 33) суд визнав протиправним.

В інтерв’ю журналу «Телекритика» генеральний директор ТВі Микола Княжицький та представник 5-го каналу в суді Тетяна Малашенкова заявили про намір оскаржувати рішення адмінсуду у Верховному суді та Європейському суді з прав людини.

Генеральний директор ТВі Микола Княжицький назвав цю справу «небезпечним прецедентом», який може стати сигналом для інших українських ЗМІ.

«По-перше, це є сигналом для всіх без винятку телекомпаній України, оскільки завтра Національна рада визнає себе неправою при видачі ліцензій телеканалам «Україна», «Новий канал» чи «1+1», і на підставі цього доля «ТВі» та «5 каналу» може спіткати вже їх», – заявив Микола Княжицький.

До того ж під час засідання Микола Княжицький повідомив, що з власних джерел дізнався про телефонний дзвінок голови СБУ Валерія Хорошковського до адмінсуду напередодні винесення судового рішення. Проте на запитання суддей, кому саме телефонував Хорошковський, він відмовився відповідати.

«Я не говорив, що пан Хорошковський дзвонив конкретно комусь із тих суддів, які були присутні на засіданні, але я говорив про те, що такий дзвінок безпосередньо в суд був. Як журналісти, ми зараз розслідуємо цю ситуацію», – прокоментував цю інформацію УНІАНу генеральний директор ТВі Микола Княжицький.

Нагадаємо, що міжнародна правозахисна організація «Article 19» висловила побоювання, що така справа є серйозним втручанням у свободу ЗМІ.

«Рішення про позбавлення ліцензій ТВі та 5-го каналу не є простим правовим спором щодо простого адміністративного питання. Позбавлення ліцензій означає втручання у право телеканалів на вільне висловлення поглядів», –заявили правозахисники.


Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG