Спеціальні потреби

Культурний фестиваль – візитівка української громади у США


Ось уже вісім років поспіль у передмісті американської столиці відбувається український фестиваль. Це не лише нагода для українців зібратися разом, поділитися з американцями своїми традиціями та культурою, але і можливість зібрати кошти на громадські потреби. Як і в попередні роки, дводенне свято відбулось біля українського православного кафедрального собору святого Андрія у штаті Мериленд.

За давньою українською традицією гостей зустрічали хлібом і сіллю. Втім, як каже настоятель храму Володимир Штеляк восьмий український фестиваль – свято не лише для української громади:

«Фестиваль до певної міри є тим інструментом доказу, що ми відкриваємо нашу площу, наш культурний центр для всіх і надіємось, що це буде приваблювати більше людей».

До українського фестивалю прихожани церкви святого Андрія починають готуватись ще на початку літа. Адже зробити потрібно багато, а допомагають, в основному лише добровольці. Заступник голови організаційного комітету українського фестивалю Тамара Воробій каже, що цього року прихожанки храму зробили 10 тисяч вареників і 6 тисяч голубців.

Втім, гості фестивалю могли не лише скуштувати традиційні українські страви, але й придбати вироби українських майстрів, приміряти козацьке вбрання та повчитись грі на сопілці. Львів’янин Андрй Підківка на сопілці грає з раннього дитинства. Зараз у його колекції понад 200 духових інструментів з України та інших країн світу і він охоче демонструє, як на них грати.

Цього року представники інших національностей були не лише серед глядачів, але й серед виконавців. Так відомі українські пісні можна було почути із вкрапленням джазу та латиноамериканських мотивів. Музикант гурту «Рок Крік Джаз» Боб Вільямс каже, що відкрив для себе українську культуру зовсім нещодавно:

«Ми вперше беремо участь в українському фестивалі і виявили багато спільного між джазом, латиноамериканською і українською народною музикою. Нам подобається застосовувати ідеї джазу в цьому українському жанрі».

А Малколм Філіпс на український фестиваль прийшов вчетверте. Після семи років волонтерської роботи у Західній Україні Малколм відвідує всі українські культурні заходи, що відбуваються у Вашингтоні і сам не рідко допомагає в їх організації:

«Хоч я і не українець, але я дуже сильно люблю Україну. Страви, пиво, музика, козаки, Україна – мені подобається пізнавати культуру».

За словами організаторів цього року за два дні фестиваль відвідало від шести до восьми тисяч людей. Виручені кошти підуть на покриття організаційних витрат та на підтримку храму.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG