Спеціальні потреби

Здоров’я українців погіршується


Понад 50% українців не можуть назвати себе здоровими. Такими є дані цьогорічного опитування Київського міжнародного інституту соціології. Лікарі стверджують, що головна причина недугів українського суспільства – хронічна депресія. Здебільшого люди хворіють через апатію до власного здоров’я. Утім, за словами експертів, доки здоров’я громадян не є пріоритетом для влади, доти чисельність хворих не зменшиться.

Щороку здоров’я українців погіршується через погану екологію, високий рівень алкоголізму серед населення, і як наслідок – розвиток епідемій різного характеру. На цьому наголошує заслужений лікар України, професор Ольга Богомолець. Утім 90% хвороб українського суспільства спричинено власним небажанням людей бачити себе здоровими.

Відсутня не просто культура здоров’я, щоб люди дбали про себе, а відсутнє й бачення людьми можливостей майбутнього свого життя в Україні
Ольга Богомолець
«Відсутня не просто культура здоров’я, щоб люди дбали про себе, а відсутнє й бачення людьми можливостей майбутнього свого життя в Україні. Внаслідок цього, особливо серед чоловіків, дуже високий рівень і алкоголізму і тютюнопаління. Усе це пов’язано з хронічною депресією населення України», – каже Богомолець.

Здоров’я громадян не у пріоритеті

За даними американського інформаційного агентства «Bloomberg», у рейтингу країн світу за станом здоров’я громадян Україна посідає 99 місце. За словами голови Громадської ради при Міністерстві охорони здоров’я Олега Мусія, така позиція України у світі є цілком обґрунтованою. Українці не отримують необхідну медичну допомогу через відсутність належного фінансування медицини, зауважив Мусій в коментарі Радіо Свобода.

На охорону здоров’я держава дає тільки 3,5% від ВВП. За оцінками ВООЗ, якщо фінансування менше 6%, то охорона здоров’я взагалі існувати не може
Олег Мусій
«На охорону здоров’я держава дає тільки 3,5% від ВВП. За оцінками ВООЗ, якщо фінансування менше 6%, то охорона здоров’я взагалі існувати не може. І слід розуміти, що людям доводиться виплачувати зі своєї кишені. Насправді, для держави не є пріоритетом здоров’я власних громадян», – зауважив Мусій.

Реформування на словах?

В Адміністрації Президента України запевняють, що реформування системи охорони здоров’я має велике значення для влади. Медична реформа розпочалася минулого року пілотними проектами в Донецькій, Дніпропетровській, Вінницькій областях та Києві. Утім, за словами колишнього міністра охорони здоров’я Миколи Поліщука, про реформування медицини багато говориться, але на практиці змін майже немає.

Важко назвати ще якусь країну, крім України, де стільки говорять про реорганізацію медицини і стільки не робиться
Микола Поліщук
«Важко назвати ще якусь країну, крім України, де стільки говорять про реорганізацію медицини і стільки не робиться. Тільки йдуть розмови, а результатів немає», – говорить Поліщук.

За прогнозами, які оприлюднила голова парламентського комітету з питань охорони здоров’я, регіоналка Тетяна Бахтеєва, через 10 років в Україні чисельність населення становитиме близько 38 мільйонів людей. Якщо такі тенденції зберігатимуться, то за 50 років українців залишиться не більше 12 мільйонів.


Передрук з "Радіо Свобода"

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в WhatsApp

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в WhatsApp

XS
SM
MD
LG