Спеціальні потреби

Підлітки палять, щоб знаходити друзів - американські дослідники


Підлітки палять щоб знаходити друзів - американські дослідники
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:23 0:00
Direct link

Підлітки палять щоб знаходити друзів - американські дослідники

У той час, як громадськість бореться з курінням серед дорослого населення, нові дані вказують на те, що ця проблема має властивість зароджуватися ще з підліткового віку. При чому ті учні, які користуються авторитетом у школі, палять частіше, ніж їх однолітки. Це – дані дослідження, яке тривало більше десяти років.

Бі Доносо і Лора Родріґеc з Іспанії. Вони почали палити ще у шкільному віці. Це, каже Бі, додавало їм у класі авторитет.

«Ми почали палити бо часто проводили час із друзями, ходили на вечірки. Це дозволяло часто бачитися з друзями і просто виглядало перед ними круто».

У школі частіше палять ті учні, які користуються популярністю. До того ж, вони починають палити раніше, ніж їх непопулярні однолітки
Том Валенте є професором превентивної медицини в Університеті Південної Каліфорнії.

Він каже, що за популярність доводиться платити, і платити тим, що може утримувати вас на тому піку слави.

І куріння є одним зі шляхів залишатися авторитетом. У чотирьох дослідженнях, які тривали протягом десяти років, Том Валенте виявив, що учні, які почали палити у 9-му, 10-му класах, швидше за все знайдуть собі друзів серед таких же курців:

«Я думаю, що ці результати можна застосувати до будь-якої демографічної групи, етнічної чи культурної.

Експерт Синтія Ґомес здивована такими результатами. На її переконання, ситуація є дещо іншою.

Ті діти, які вже мають авторитет, каже вона, не палять. Палити починають ті школярі, які намагаються здобути популярність серед однолітків.

Деякі старшокласники на волонтерських засадах взялися допомогти тим молодшим школярам, які мають шкідливу звичку. Вони відвідують заняття на зразок ось цих, де їх вчать як правильно подавати приклад. Шістнадцятирічна Вікторія Сміт говорить, що намагається змінити ставлення до цигарок в учнів 5-их і 6-их класів.

Вони знають що паління шкодить, але все ще думають, що це модно. Думають, що завоюють авторитет у школі, - зазначила Синтія.

І найважливіше, кажуть експерти, це донести до учнів проблему паління в якомога ранньому віці. Адже чим швидше людина починає палити, тим важче їй кинути.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Чого очікувати від промови Байдена до нації. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:26 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG