Спеціальні потреби

Українські військові вдосконалюють свою бойову підготовку


З НАТО навчаються кадети, всі військові у зоні АТО?
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:39 0:00

З НАТО навчаються кадети, всі військові у зоні АТО?

Неподалік західного кордону України тривають спільні навчання українських військових із їх колегами з армій 15 країн, включно з солдатами зі Сполучених Штатів Америки. Військові керівники НАТО відзначають: навчання – ще один із способів, як Захід може допомогти Україні в боротьбі проти російської агресії. Цьогоріч бойові задачі, які виконують військові, подібні до тих, які отримують українські військові на сході країни.

За тисячу двісті кілометрів від фронтової лінії на сході українська армія готується відбивати атаку противника. Незабаром з’являється «ворог». Цього разу це не проросійські сепаратисти, а американські вояки.

Солдати, що проїжджають повз, вигукують: бах-бах-бах.

Так виглядають щорічні спільні навчання багатонаціональних підрозділів, які, за словами командувача американських військових сил у Європі генерал-лейтенанта Дональда Кемпбелла, цього разу мають особливе значення.

Генерал Дональд Кемпбелл каже:

«З військової точки зору, протиправна анексія Криму Росією та дії росіян у Східній Україні, без сумніву змінили геостратегію всієї Європи».

На думку командувача сухопутних військ НАТО Бена Годжеса, українські військові з весни покращили бойову підготовку. Шкода лише, що до того змусили сумні реалії. Він каже:

«Я був натівським солдатом понад 34 роки, але я ніколи раніше не бачив такої цілеспрямованості, яку я помічаю у солдатів останнім часом протягом тренувань. Це проявляється в об’ємі того, що вони роблять, в інтенсивності, у відточеності вправ, які ми робимо цієї осені».

До тренувань на Львівщині приєдналися й військові з пострадянських країн, як от з Грузії. Таке рішення вони прийняли через спроби Росії зупинити рух України на політичне й економічне зближення з Європейським Союзом та НАТО. Тож серед учасників навчань є й солдати з країн-членів НАТО, і ті, що ще 25 років тому були прибічниками Радянського Союзу.

Проте окрім символічного, ці спільні тренування військових мають і цілком практичне значення, яке є особливо відчутним на тлі крихкого перемир’я на сході країни.

Говорить генерал-лейтенант Анатолій Пушняков:

«Ця співпраця допоможе нам покращити навички наших офіцерів та солдатів для того, щоб покращити співпрацю з військовими силами НАТО та Європи».

Через те, що більшість українських військових залишається на Сході, тренуватись на спільні навчання прислали переважно військових стажерів. Серед них опинився і кадет Михайло Марченко.

«Зараз ми маємо дуже скрутну ситуацію на сході. І під час військових дій сепаратисти і повстанці поводяться багато в чому так само, як в тих атаках, які ми відбиваємо тут – під час тренувань».

Оскільки США планують збільшити військову допомогу Україні, навчання є як ніколи вчасними. Вважає заступник речника Інформаційно-аналітичного центру Ради національної безпеки і оборони Володимир Польовий:

«Ці тренування показують готовність українських військових отримувати допомогу швидко, вміння застосовувати різне озброєння і виконувати військові команди згідно зі стандартами НАТО».

Спільні тренування відбуваються всього за 30 кілометрів від польського кордону, посеред родючих земель західної України. Протягом XX століття російські військові марширували цими землями двічі. І нині основною ціллю навчань є висока бойова підготовка українського війська, адже тільки вона буде запорукою того, що російська армія не ступить сюди ще раз.

XS
SM
MD
LG