Спеціальні потреби

НДІ: Україна здатна впоратися з викликами для демократичних парламентських виборів


Міжнародні спостерігачі кажуть – Україна спроможна провести чесні вибори навіть за умов загрози своїй безпеці.

Українці в змозі провести демократичні вибори навіть в умовах конфлікту на Сході та попри недоліки виборчого законодавства. Такий висновок оприлюднила місія Національного Демократичного Інституту, члени якої вивчали передвиборчу ситуацію в Україні.

Серед плюсів американські експерти відзначають те, що енергія Євромайдану не ослабла, а в українській політиці з’явилися нові обличчя. Водночас НДІ рекомендує попрацювати над безпекою голосування та розкрити джерела фінансування партій. Загалом делегація налаштована оптимістично і посилається на травневу президентську кампанію. Україна довела, що спроможна провести чесні вибори, навіть стоячи перед смертельними загрозами своїй безпеці.

«Я налаштований оптимістично. Думаю, проблеми існують, є агресія на сході, виборчу реформу не прийнято... Але більшість людей, з якими ми розмовляли, схвально сприймають дії кандидатів, партій, організаторів виборів, уряду, правоохоронних органів і вважають, що Україна на правильному шляху. Гадаю, це питання політичної волі, яку українці вже продемонстрували на президентських виборах», – говорить колишній сенатор США Едвард Кауфман.

Регіональний директор програм НДІ в Євразії Лора Джуетт, однак, зауважує:

«Так, існують перепони та ускладнення, і їх необхідно подолати. Для цього наша делегація розробила рекомендації про певні вдосконалення, які можна застосувати перед виборами. Але, враховуючи ініціативу та узгоджені зусилля всіх учасників виборів, теоретично можливо провести вибори, результатам яких довірятимуть українські виборці».

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Спікер Майк Джонсон представив план допомоги Києву. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:03 0:00
XS
SM
MD
LG