Спеціальні потреби

Порошенко подякував канадським законодавцям за допомогу


Президент Петро Порошенко
Президент Петро Порошенко

Канадські законодавці влаштували захоплений прийом президенту України Петру Порошенку, який подякував їм за допомогу в порятунку життя людей в боротьбі з російськомовними сепаратистами.

У серпні Канада пообіцяла поставити Києву шоломи і бронежилети для допомоги в захисті нестабільного сходу країни, де мали місце запеклі зіткнення.

Близько 1,2 мільйона чоловік з 35-мільйонного населення Канади мають українське коріння.

Виступ Порошенка на спеціальному засіданні канадського парламенту переривалося схвальними вигуками та оплесками. Кілька разів депутати вставали, щоб влаштувати йому овацію.

Президент України заявив, що підтримка Оттави мала величезне значення.

«Як верховний головнокомандуючий, як українець і батько солдата, я дякую Канаді за кожне життя, врятоване на українському Донбасі, завдяки бронежилету або шолому, які ви дали нам», – заявив він.

Окрім побажань успіху, Порошенко також отримав від Канади і конкретну допомогу у вигляді п’ятирічного кредиту на суму 200 мільйонів канадських доларів. Порошенко висловив надію, що Україна і Канада підпишуть угоду про вільну торгівлю.

Прем’єр-міністр Канади Стівен Гарпер ще в березні обіцяв виділити кредит Києву, але укладення угоди було відкладено через побоювання Оттави з приводу корупції в Україні.

Порошенко, який обіцяв провести в Україні люстрацію, пізніше виступив на мітингу біля будівлі парламенту, де заявив, що криза на сході країни не повинна служити виправданням для невдач у боротьбі з корупцією.

Порошенко сподівається зміцнити свою владу за допомогою парламентських виборів, призначених на 26 жовтня. Виступаючи на мітингу, він висловив сподівання, що вибори дозволять позбутися від «п’ятої колони» в парламенті – проросійськи налаштованих законодавців.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG