Спеціальні потреби

Родичі жертв рейсу МН17 судитимуться з Україною


Аеропорт у Нідерландах
Аеропорт у Нідерландах

Родичі німців, загиблих у катастрофі літака «Малайзійських авіаліній», збитого над Україною, збираються подати судовий позов до України та її президента за звинуваченням у «ненавмисному вбивстві з необережності» 298 осіб.

Про це заявив адвокат Ельмар Ґімулла, який представляє три постраждалі родини. За його словами, згідно з міжнародним законодавством, Україна повинна була закрити повітряний простір, якщо не могла гарантувати безпеку польотів.

«Кожна держава відповідає за безпеку свого повітряного простору, – сказав Ґімулла в заяві для Reutеrs. – Якщо держава тимчасово не може цього зробити, то зобов’язана закрити свій повітряний простір. Оскільки Україна цього не зробила, то відповідає за шкоду».

У популярній німецькій газеті Bild am Sonntag цитують слова Ґімулли про те, що не перекривши свій повітряний простір, Україна погодилася на те, що життя сотень невинних людей буде «знищено», і це є порушенням прав людини.

Літак було збито 17 липня над українською територією, контрольованою бойовиками, яких підтримує Росія, внаслідок чого загинули 298 осіб, дві третини яких були громадянами Нідерландів. Четверо пасажирів були громадянами Німеччини. Україна та західні країни звинуватили бойовиків у тому, що ті збили літак за допомогою сучасного ракетного комплексу, виготовленого в Росії. Москва заперечує звинувачення в тому, що вона надала бойовикам протиповітряний ракетний комплекс Бук SА-11.

Ґімулла збирається подати позов до Європейського суду з прав людини приблизно через два тижні за звинуваченням України та президента Петра Порошенка у ненавмисному вбивстві з необережності 298 осіб. Він також домагатиметься відшкодування на суму до 1 млн євро за кожну жертву, повідомила Bild am Sonntag.

Авіакомпанія наразі запропонувала родичам кожної жертви грошову допомогу в розмірі 5 тисяч доларів США, зазначивши, що це не позбавить їх права на остаточне відшкодування та не позбавить родичів законних прав на оскарження в суді.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG