Спеціальні потреби

Світ вшанував пам’ять загиблих пасажирів малайзійського літака


Громадяни одинадцятьох країн загинули на борту МН17.

Парафіяни Собору святого Бавона, що у Амстердамі запалили 298 свічок в пам’ять про кожну жертву збитого малайзійського літака. Під час богослужіння у соборі пастор собору Ерік Фенніс не приховував люті і розпачу через інформацію про те, що мародери розтягували тіла загиблих із місця трагедії:

«Давайте помолимося про те, щоб у цієї катастрофи були політичні наслідки. Щоб всі ті, хто був причетний до того, що сталося взяли на себе відповідальність і не нагнітали ситуацію. Давайте помолимося, щоб засвоїти те, чого нас навчила ця трагедія».

Данину жертвам віддали і в Австралії. Прем’єр-міністр країни Тоні Аббот приєднався до тих, хто молився у скорботі. Він пообіцяв, що це не остання служба за загиблими:

«Це не є загальнонаціональною відправою в пам’ять про жертв. Вона відбудеться за кілька тижнів, коли сім’ї і кохані загиблих примиряться із розпачем. Тоді ми зберемося разом як нація у скорботі і солідарності, і разом із тим в такі часи дуже важливо показувати, що ми молимося за абсолютно всіх, кого зачепила ця страшна трагедія».

Жертви збитого малайзійського літака походили із одинадцятьох країн, у тому числі й з Малайзії. Для Малайзії збитий «Боїнг» вже друга авіа-трагедія, яка сталася цього року. В березні інший малайзійський літак із бортпровідниками і пасажирами загадково зник із радарів. Його досі не знайшли. Національна спілка борт провідників країни констатує – її працівники абсолютно деморалізовані через те, що за рік втратили вже двадцять одного колегу.

«Вони в жалобі і ми цілком розділяємо її. Ми ділилися своїм сумом вчора. Ми бачили як дехто плакав, ідучи на зміну. Такі речі дуже важко переносити і від кожної окремої людини залежить – як вона поводиться в таку скрутну хвилину», - говорить голова Національної спілки борт провідників Малійзії Ісмал Насаруддін.

Правосуддя та покарання винних вимагали цими вихідними українці, які вийшли на жалобні церемонії у багатьох містах США, згадуючи загиблих у катастрофі збитого над Україною «Боїнга». У Нью-Йорку учасники демонстрації закликали світ прокинутися і побачити справжнє обличчя путінської агресії. У Вашингтоні, активісти принесли до малайзійського посольства квіти.

У Чикаго, представники української громади приєдналися до малайзійців аби разом пом'янути загиблих. Учасники заходу запалили майже триста свічок - по одній на кожного загиблого і вшанували їхню пам'ять хвилиною мовчання.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG