Спеціальні потреби

Великобританія: від Росії залежить розслідування авіакатастрофи


Міністр закордонних справ Великобританії Філіп Гаммонд
Міністр закордонних справ Великобританії Філіп Гаммонд

Міністр закордонних справ Великобританії Філіп Гаммонд закликає Росію використати її вплив на сепаратистів в Україні, щоб отримати доступ до місця авіакатастрофи під Донецьком. Він наголошує, що тепер український конфлікт – це не лише про відносини Росії та Заходу, ситуація вийшла на міжнародний рівень.

«Росія відіграє тут ключову роль через свій вплив на сепаратистів, і усі очі у світі будуть бачити, чи Росія виконає свої зобов’язання впродовж наступних кількох місяців», - зазначив глава британського МЗС.

Раніше США заявили, що літак «Малазійських авіаліній» був збитий ракетою земля-повітря із території, контрольованої сепаратистами. А за даними української Служби безпеки, керували зенітною установкою громадяни Росії.

Глава МЗС Великбританії, між тим, не готовий робити висновки щодо винуватців трагедії. Головний пріоритет, каже Гаммонд, це отримати доступ до місця аварії, яке зараз перебуває під контролем сепаратистів.

«До нас доходять протилежні повідомлення із місця події. Зараз відомо, що спостерігачі не отримали доступу до території, де сталась аварія. То ж домовленості та вимоги Ради Безпеки ООН надати вільний і прозорий доступ для міжнародних спеціалістів для моніторингу та розслідування місця події, не виконуються. І тепер ми вимагаємо, щоб росіяни використали свій вплив, щоб надати цей доступ. Це єдиний спосіб, що допоможе дізнатись правду і притягнути винних до суду».

Спостерігачам ОБСЄ у суботу терористи не дозволили потрапити на місце аварії. Як почув кореспондент агенції Reuters, один з лідерів сепаратистів сказав місії, що вони не зможуть дістатися уламків, а розслідування проведуть самостійно сепаратисти. Утім пізніше місію допустили до території, де знаходилися два мотори збитого літака.

XS
SM
MD
LG