Спеціальні потреби

Україна має альтернативні шляхи отримання зброї з допомогою США – експерт


Україна зможе купувати зброю за гроші США - експерт
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:17 0:00

Україна зможе купувати зброю за гроші США - експерт

Великі сподівання покладались на візит Петра Порошенка щодо отримання Україною зброї від Сполучених Штатів та особливого статусу союзника США поза НАТО.

Про це гарант говорив, звертаючись до обох палат Конгресу США. Про це він говорив і під час зустрічі з президентом Обамою. Втім, поки що таких обіцянок Україна не має. Натомість США виділили додаткові 53 мільйони доларів допомоги на потреби військових, прикордонників та гуманітарні потреби. Втім, каже професор Університету Джонса Гопкінса Мачей Бартковські, навіть якщо зараз США напряму не нададуть Україні зброю, вона має альтернативні шляхи її отримання з допомогою США:

«Ми знаємо, що деякі європейські країни прямо озвучили свої наміри надати Україні військову допомогу ЄС в цілому не погодився направити в Україну зброю. Але це можуть зробити його окремі країни-члени. Теоретично, Україна може попросити, щоб США надали фінансову допомогу тим європейським країнам, які б в свою чергу могли надати Україні військову допомогу. Таким чином, це буде непряма допомога Україні. Фінансова допомога від США, яка в кінцевому підсумку ,перетворитися на військову допомогу з боку європейських держав».

Уже зараз, навіть в умовах воєнного конфлікту, Україна повинна думати і в більш далекій перспективі, звертаючись за допомогою до західних країн, вважає Бартковські:

«Прохання Порошенко, яке він озвучив в Конгресі, про створення спеціального інвестиційного фонду для американських компаній, які збираються інвестувати в Україну - дуже важливий крок. Такий фонд надасть американським корпораціям політичні гарантії проти ризиків, пов’язаних з інвестуванням в Україну. Взагалі, мені здається, що Порошенко висунув прохання про створення, я б так сказав, нового Плану Маршала для України, який передбачає участь як США, так і Європи».

Прохання про допомогу, підкреслює Бартковські, і військової та фінансової, накладає на Порошенко особливу відповідальність щодо реформування країни:

«Попросивши допомогу, Порошенко пообіцяв реформи, інституціональні реформи. Як тільки Україна отримає обіцяне, некорумповані урядові органи, інститути влади будуть використовувати допомогу ефективно і за призначенням. Це дуже важливе зобов’язання, яке президент взяв на себе публічно. З часом, він буде нести відповідальність за цими зобов’язаннями».

  • 16x9 Image

    Наталія Леонова

    Ведуча, репортер і редактор української служби "Голосу Америки". Перед тим, як приєднатися до команди "Голосу Америки" у 2003 році, працювала юристом в одній із київських юридичних фірм. Також координувала діяльність шведської гуманітарної організації, яка займається реабілітацією хворих українських дітей. Здобула магістерський диплом з міжнародного публічного права Київського інституту міжнародних відносин. Захоплюється йогою.  

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG