Спеціальні потреби

Відкриття сесії Ради було з мітингами, бійками та блокуваннями


Сьома сесія Ради шостого скликання розпочалася з протистояння коаліції та опозиції, яке спостерігалося як в залі ВР, так і на вулиці. Декілька тисяч людей вивели під Раду Блок Тимошенко та партія Свобода. Водночас своїх прихильників привела і Партія регіонів.

За словами депутата Олега Ляшка, міліція чинила перешкоди мітингувальникам від опозиції. Як сказав він, прихильники опозиції, які виступають проти підвищення тарифів, не мають змоги наблизитися до парламенту в той час, як представники Партії регіонів змогли навіть виставити свої намети біля стін.

Натомість влада в парламенті демонструвала єдність. На відкриття сесії прийшли, окрім депутатів, президент Віктор Янукович, Кабінет міністрів та його глава Микола Азаров.

Віктор Янукович в ході виступу наголосив, що не бачить різниці між депутатами і до всіх громадян ставиться однаково. «Для мене немає значення - чи опозиція, чи коаліція, бо депутати всі рівні. І я з повагою ставлюсь до вас усіх, і хотів би, щоб ми з вами спільно будували майбутнє нашої країни» - сказав Янукович.

Його головний заклик - щоб не було «того політиканства, яке робить людей ворогами між собою».

Оптимізм з приводу майбутньої сесії випромінював і спікер Литвин. «Треба сказати відверто, що є політична воля, є бачення, що робити, тепер потрібно одне - наша робота для того, щоб реформи отримали практичне втілення в життя», - сказав він в ході свого виступу.

Водночас, вже перші голосування в парламенті призвели до протистояння провладних та опозиційних сил. Парламентське засідання було заблоковане після того, як депутати не підтримали рішення щодо мораторію на збільшення цін на газ, комунальні тарифи та проїзд в транспорті. Постанови Петра Симоненка, бютівців, а також Юрія Кармазіна набрали 174-200 голосів.

У кулуарах депутати говорили про те, що головне напруження в Раді в ході цієї сесії викличе питання відміни конституційної реформи. Як заявив в ефірі ТВі народний депутат від Блоку Литвина Валерій Баранов: «У парламенті є більшість, є жорстка дисципліна і порядок. Думаю, це буде зроблено».

На його думку, цей крок продиктовано необхідністю побудови жорсткої вертикалі влади в Україні з метою проведення економічних реформ. «Всі пострадянські країни, які провели системні реформи, всі мали жорстку владу, і провели реформи простим способом - зібрали фахівців, розповіли народу про непопулярні заходи, і провели реформи», - сказав представник коаліції.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG