Спеціальні потреби

Коаліція у ВР України обіцяє ратифікувати харківські угоди


Тиждень почався з різкого протистояння в українському парламенті. У вівторок депутати коаліції разом зі своїми колегами з Держдуми Росії планують синхронно ратифікувати міждержавні угоди, підписані минулого тижня в Харкові Віктором Януковичем та Дмитром Мeдведєвим. Тим часом опозиція в у Верховній Раді почала об`єднуватися.

Лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов сьогодні заявив, що очолювана ним фракція не допустить зриву у парламенті ратифікації угоди між Україною та Росією з питань продовження строку перебування в Україні Чорноморського флоту Російської Федерації. І саме через це депутати від Партії регіонів «вдалися до деяких кроків» із забезпечення роботи парламенту цього пленарного тижня. Йдеться про блокування зали Верховної Ради, яке триває вже два дні.

За словами бютівця Андрія Шкіля, депутати від опозиційних фракцій зранку намагалися зайти до сесійної зали, однак це їм не вдалося, бо всі двері були зачинені. А народний депутат від блоку «Наша Україна – Народна самооборона» Анатолій Гриценко звинуватив голову парламенту Володимира Литвина та представників коаліційних фракцій у захопленні сесійної зали та недопущенні до неї депутатів від опозиції.

Литвин у свою чергу каже, що регіонали потрапили до зали випадково.

«Справа в тім, що в четвер або в п`ятницю - я точно не пам`ятаю - відповідно до угоди між структурами Верховної Ради та Держуправління справами відбувався процес хімічної чистки у сесійній залі. Ми могли б зробити це в понеділок - і хай би депутати дихали (хімічними речовинами), але зазвичай це робиться у вихідні. Потім з`ясувалося, що зайшла туди група депутатів і цих жіночок звідтіля попросили. Так я що, повинен був прибігти до депутатів і заглядати в замкову шпарину?», - заявив Литвин.

Також прихильники Партії регіонів заблокували всі підходи до будинку парламенту і ззовні, виставивши там сині намети.

Тим часом в Україні опозиційні політичні сили заявили про намір не допустити ратифікації цього документу.

Пристрасті вирували вже під час погоджувальної ради в понеділок, депутати вирвали дріт з мікрофонів та кричали «Ганьба» на адресу спікера.

Опозиція у вівторок спільно виступить проти спроб ратифікації харківських угод щодо продовження перебування російського флоту на території України. Про це заявив В`ячеслав Кириленко: «Я мав зустрічі майже з усіма опозиційними лідерами, в тому числі з Тимошенко, Яценюком, Луценком. І ми будемо спільно протидіяти ухваленню "харківського пакту"».

Головна мета: не допустити ратифікації харківських угод. Кириленко також нагадав, що партія «За Україну!» ініціює Національний рух опору проти дій влади, яка пішла на підписання неконституційного, за його словами, «харківського пакту».

Завтра до стін парламенту прийдуть не лише прихильники опозиції, але й представники громадських організацій, творчої інтелігенції, які виступили з заявами протесту проти дій Віктора Януковича щодо підписання угоди пролонгації перебування в Україні Чорноморського флоту РФ.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG