Спеціальні потреби

Україна порушила справу проти Кадирова за терористичні погрози


Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження за фактом терористичних погроз на адресу народних депутатів України від громадянина Російської Федерації Рамзана Кадирова. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив радник голови СБУ Маркіян Лубківський.

Окрім того СБУ посилала заходи безпеки щодо членів українського парламенту на адресу яких прозвучали погрози.

«Терористичні погрози, від кого б вони не лунали, є злочином міжнародного характеру і зіткнуться з нашою рішучою відсіччю», − заявив голова СБУ Валентин Наливайченко. За його словами, «погрози викрадення та вбивств є риторикою міжнародних терористів і мають одержати також належну оцінку міжнародного співтовариства».

Раніше глава МВС Арсен Аваков заявив, що МВС почало перевірку загроз лідера Чечні Рамзана Кадирова на адресу громадян України та «найімовірніше, слідство винесе відповідні санкції».

Керівник Чечні Рамзан Кадиров (праворуч) і президент Росії Володимир Путін. Архівне фото

5 грудня глава Чечні Рамзан Кадиров доручив правоохоронним органам і спецпідрозділам республіки негайно порушити кримінальну справу проти депутатів України Юрія Берези, Андрія Левуса та Ігоря Мосійчука. За словами Кадирова, зазначені політики «публічно підтримали терористів, причетних до загибелі в Грозному 14 співробітників поліції». Пізніше стало відомо, що Слідчий комітет Росії порушив справу щодо трьох депутатів за статтею про публічний заклик до здійснення терористичної діяльності після їх висловлювань про напад на центр Грозного.

«Ці так звані депутати, ймовірно, погано знайомі або взагалі не в курсі ефективності роботи російської правоохоронної системи. Так от, спеціально для них, і для тих, у кого може виникнути спокуса повторити їхні висловлювання, нагадаю, що ще нікому з тих, хто вчинив теракти і подібні злочини на території Російської Федерації, не вдалося піти від відповідальності: хтось вже засуджений, хтось при вчиненні опору знищений. Саме така доля очікує на тих, хто закликає до подібних злочинів на території Росії, де б вони не перебували», − говориться в документі.

Передрук з "Радіо Свобода"
XS
SM
MD
LG