Спеціальні потреби

Україна хоче відновити імпорт туркменського газу


Петро Порошенко і Рашид Мередов
Петро Порошенко і Рашид Мередов

Україна висловила зацікавленість у відновленні поставок природного газу з Туркменістану в надії скоротити залежність від Росії.

В адміністрації президента України Петра Порошенка повідомили в п’ятницю, що це питання обговорювалося на переговорах українського лідера з міністром закордонних справ Туркменістану Рашидом Мередовим, які проходили напередодні.

У повідомленні, розміщеному на офіційному сайті президента України, говориться, що Порошенко «відзначив зацікавленість у диверсифікації поставок газу, у тому числі за рахунок туркменського природного ресурсу».

«Україна готова і зацікавлена у відновленні поставок туркменського газу як альтернативного джерела», – заявив він.

До 2006 року Туркменістан постачав Україні 36 мільярдів кубометрів газу в рік, отримуючи за нього не тільки гроші, але й товари.

Поставки вимагають згоди Казахстану і Росії як транзитних країн. І якщо Казахстан навряд чи буде перешкоджати поставкам, то Росія може виявитися менш згідливою.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG