Спеціальні потреби

Енергетичній незалежності США загрожує падіння цін на нафту - Bloomberg


Вже зараз ціна впала нижче рівня, який гарантує самоокупність 37 із 38 нафтових родовищ США.

Продовження падіння цін на нафту та тривалий період зберження низької ціни становить загрозу американським компаніям - видобувачам нафти зі сланців та, відповідно, енергетичній незалежності США. На це вказують у виданні Bloomberg.

«Сланцевий бум у США, який поставив Америку найбличже (з 1980-х рр) до енергетичної самодостатності, зіткнеться у 2015 році з найсильнішим викликом», - пише видання.

У Bloomberg вказують, що вже зараз ціна нафти впала нижче рівня, який гарантує самоокупність 37 із 38 нафтових родовищ США.

Видання також відзначає, що американські компанії, які видобувають сланцеву нафту, вклали значні кошти у розширення виробництва і набрали значну кількість кредитів. У разі збереження тенденції до низької ціни на нафту, індустрія сланцевого видобутку зіткнеться із кризою, яка не залишиться непоміченою і для американської економіки загалом.

Падіння цін на нафту може означати і рецесію у регіонах США, чиї прибутки залежать від нафтовидобутку

Так, за словами Фейт Бірол, провідного економіста Міжнародної енергетичної агенції, США у 2015 році загрожує скорочення інвестицій.

76 американських компаній нафтовидобувачів витратили 184.9 мільярда доларів протягом минулого року. Деякі з них уже оголосили, що скорочують бюджети через падіння цін на нафту - відзначають у Bloomberg.

Падіння цін на нафту може означати і рецесію у регіонах США, чиї прибутки залежать від нафтовидобутку. Наприклад, Техас видобуває 37% американської нафти , а частка нафто- та газовидобувної промисловості у його економіці становить 11%.

Як дешева нафта вплине на США?
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:14 0:00

Водночас Bloomberg наводить думки експертів, які переконані, що нинішні низьки ціни на нафту зрештою підвищаться.

Натомість економіст Анатоль Калецький на сторінках «Рейтерс» припускає, що за певних умов - серед яких і закінчення конфлікту на Сході України - ціна нафти може впасти до 20 доларів за барель.

«Є декілька причин, чому ціна може коливатись у межах від 20 до 50 доларів, як це було в період між 1986 та 2004 рр. Технологічний та природозахисний фактори скорочують попит на дорогу у видобутку нафту за межами Близького Сходу і можуть перетворити її на “знецінений актив”, подібний до важкодоступних покладів вугілля. Додатковим фактором низької ціни у довготривалій перспективі також зняття санкцій з Ірану і Росії та завершення громадянської війни в Іраку та Лівії, які здатні викинути на світові ринки обсяг нафти, який більший за часту Саудівської Аравії на ринку», - відзначає Калецький.

Дивіться також : Газ зі США не обов'язково буде дешевшим за російський - експерт

Газ зі США не обов'язково буде дешевшим за російський - експерт
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:02 0:00

XS
SM
MD
LG