Спеціальні потреби

Парламент ухвалив Податковий кодекс із пропозиціями президента


Парламент ухвалив Податковий кодекс із пропозиціями президента
Парламент ухвалив Податковий кодекс із пропозиціями президента

Верховна Рада ухвалила подані президентом України Віктором Януковичем пропозиції до Податкового кодексу, які значною мірою враховують вимоги малого бізнесу не обмежувати сфери застосування спрощеної системи оподаткування. Підприємці, які протестували проти суперечливого, на їхню думку, закону, розмірковують над подальшими діями. Водночас експерти прогнозують ускладнення із отриманням чергового траншу кредиту МВФ, який захохочував українську владу до жорсткішої фіскальної політики.

Пропозиції президента, який цього тижня заветував суперечливий закон, з'явилися на офіційному сайті глави держави. Головні претензії глави держави до кодексу переважно збігаються із вимогами підприємців. Неприйнятним називається порушення гарантованого конституцією принципу презумпції невинності, коли платник податків зобов’язаний доводити в суді неправомірність дій податківців. Віктор Янукович вимагав також скасувати розширення прав податківців проводити позапланові перевірки та арештовувати майно підприємств. Підприємці, які працюють на спрощеній системі оподаткування, мають зрадіти пропозиції зберегти її у фактично діючій формі. Цю пропозицію Віктор Янукович мотивував необхідністю зберегти робочі місця:

«Погоджуючись із нагальною необхідністю реформування відносин у цій сфері, впровадження нових механізмів мотивації розвитку підприємництва, вважаю, що будь-які рішення з цього приводу мають ураховувати соціально-економічну ситуацію в державі, зокрема, щодо зайнятості населення, базуватися на світовому досвіді, мати чіткі орієнтири та перспективи. Однак запропонований кодексом підхід не розв'язує зазначених проблем, а навпаки, створює умови для породження нових, звужуючи обсяг та зміст існуючих прав осіб, які обирають спрощену систему оподаткування, обліку та звітності», – цитує главу держави офіційний сайт.

Верховна Рада без обговорення підтримала всі зауваження президента і оперативно ухвалила Податковий кодекс у новій редакції. Практично не дали голосів за новий закон опозиційні фракції, які вимагали обговорити документ і притягти до відповідальності авторів попередньої версії закону, яка й призвела до масових протестів підприємців. Відразу після голосуваня Блок Юлії Тимошенко виключив зі складу фракції сімох депутатів, які підтримали кодекс.

Підприємці ж зустріли голосування в Раді салютом, хоча й зазначають, що влада врахувала не всі їхні вимоги. Лідери підприємницьких організацій обіцяють проаналізувати зміст ухваленого документу перед тим, як згортати наметове містечко в центрі української столиці. Вони кажуть, що рішення про припинення протестів приймуть після наради.

Тим часом оглядачі не виключають, що зроблені підприємцям поступки можуть призвести до кадрових ротацій в уряді і ускладнення переговорів із Міжнародним валютним фондом. Той наполягав на скороченні дії спрощеної системи оподаткування задля збільшення доходів бюджету. Український уряд розраховує наближчим часом отримати від Фонду черговий транш кредиту.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG