Спеціальні потреби

Новий рейтинг свободи слова в Україні


Новий рейтинг свободи слова в Україні
Новий рейтинг свободи слова в Україні

Україна опустилася на 42 сходинки за новим міжнародним рейтингом свободи слова Репортерів без кордонів. З 89 місця, яке Україна посідала у 2009 році, вона впала одразу на 131 місце. Перед Україною тепер Ірак, і майже поряд – Росія (140 місце). У сусідів рейтинг навпаки – збільшився на 13 позицій з минулого року.

«Важке падіння» - саме так називає зміну рейтингу міжнародна організація в Україні, а також в Греції, Філіппінах та Киргизстані. Низький рейтинг в Україні Репортери без кордонів пояснюють повільним, але постійним погіршенням свободи ЗМІ з лютого 2010 року. Саме з того часу, коли президентом було обрано Віктора Януковича.

Під час візиту в Україну влітку представники Репортерів без кордонів відзначили суттєве збільшення повідомлень про порушення свободи слова, а також вказали на тривожний рівень ворожості до журналістів з боку влади. В опублікованому, за результатами візиту, звіті, правозахисники застерегли українську владу, що «якщо ця тенденція продовжиться, свободи, отримані за останні кілька років, може бути втрачено, і що прогрес, необхідний для покращення громадських свобод, включаючи свободу слова і право на інформацію, після всього цього так і не настане».

Майбутні місцеві вибори в Україні стануть для Репортерів «тестом для готовності нормалізувати стосунки влади із ЗМІ». 31 жовтня представники організації будуть ретельно відслідковувати події в країні, для того, щоб побачити, чи «готова влада відмовитися від своїх практик».

А представниця «Репортерів без кордонів» в Україні Оксана Романюк в ексклюзивному інтерв’ю «Голосу Америки» зазначила:

«Незалежна міжнародна організація зафіксувала різке падіння рейтингу України у сфері свободи слова.Це свідчить про те, що, пора, напевне, подивитись правді в очі: в Україні дійсно погіршилась ситуація у цій сфері. Основними факторами, які вплинули на падіння рейтингу України, стали численні порушення свободи слова, які поширились по всій країні з лютого 2010-го, коли Віктора Януковича було обрано президентом, та відсутність реакції з боку місцевої влади. Що ще гірше, про своє повернення просигналізувала цензура, особливо в секторі теле- та радіомовлення, та серйозний конфлікт інтересів. «Репортери» чекали від української влади якихось дій, які б засвідчили, що тенденція до погіршення – не більше, ніж тимчасове явище. Проте, отримали лише красиві запевнення і жодних реальних кроків. Хотілось би, щоб цей рейтинг послужив засторогою до влади у тому, що Україна може лишитись осторонь європейських процесів. Щоб влада прислухалась, проаналізувала і зробила певні висновки. Найближчим часом влада матиме чудовий шанс продемонструвати перший реальний крок – у парламенті голосуватиметься Закон про доступ до інформації. Побачимо, чи буде це голосування успішним».

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG