Спеціальні потреби

Верховна Рада ратифікувала харківські угоди - з димовими шашками та під град з яєць


Ратифікацію харківських угод, підписаних 21 квітня президентами України та Росії, у Верховній Раді українські ЗМІ вже назвали головним парламентським шоу століття. Зранку опозиція залила свої системи для голосування клеєм та накрили прапорами України, аби не допустити голосування депутатів, які пройшли до парламенту за списками опозиційних фракцій, але перейшли до коаліції.

Коли до зали увійшов спікер Володимир Литвин, в нього з зали полетіли десятки яєць, внаслідок чого охоронцям довелося закривати спікера парасолькою, хоча одне яйце таки влучило йому в обличчя.

Спочатку в залі зареєструвалося 210 депутатів, однак потім задимілися димові шашки і голосування відбувалися більшістю голосів. Попри завивання сирен та град з яєць Литвин поставив на голосування питання ратифікації харківських угод, яке підтримало 236 депутатів. Відтак, Верховна Рада ратифікувала угоду про продовження перебування Чорноморського флоту в Криму ще на 25 років.

Це відбулося попри те, що половина депутатів-регіоналів не були в цей час на місці голосування, оскільки блокували трибуну.

Також закон підтримали 9 бютівців (Зубов, Іваненко, Кузьменко, Маліч, Олійник, Писаренко, Савченко, Сідельник, Черпіцький,) та 7 НУНСівців (Бут, Василенко, Довгий, Жванія, Омельченко, Палиця, Поляченко ).

Наступним голосування Верховна Рада ухвалила бюджет на 2010 рік 245-ма голосами. В бюджеті доходи заплановано на рівні 267,452 млрд. грн., зокрема, доходи загального фонду - 218,691 млрд. грн. Витрати держбюджету заплановано на рівні 323,556 млрд. грн., зокрема, витрати загального фонду - 244,027 млрд. грн.

Дефіцит держбюджету пропонується встановити на рівні 57,745 млрд. грн., або 5,33% валового внутрішнього продукту (ВВП), зокрема, за загальним фондом - 25,2 млрд. грн., або 2,3% ВВП. План доходів від приватизації державного майна встановлено на рівні 10,263 млрд. грн.

Вже після ратифікації в українському парламенті, цей процес відбувся і в Державній Думі Росії. Там ратифікацію підтримали 242 депутати, хоч на відміну від України, процес відбувався мирно. Як зазначив доповідач, міністр оборони Анатолій Сердюков, його відомство «отримало дорученя від президента РФ підготувати детальний план розвитку соціальної інфраструктури Севастополя та Криму в цілому».

Натомість українська опозиція вже заявила, що вимагає денонсації щойно ратифікованих угод. Інакше опозиціонери обіцяють заблокувати роботу Ради. Про це було заявлено на мітингу біля стін парламенту, на якому зібралося біля десятка тисяч людей. Акція протесту була мирною, хоча часом мітингувальники проривали ланцюги міліції, яка охороняла вхід до парламенту. Водночас, заявлена на мітингу позиція ніяк не вплинула на те, що відбувалося у парламентській залі.

XS
SM
MD
LG