Спеціальні потреби

В Україні хвиля протестів журналістів


«Після обрання Президентом ви запевнили українське суспільство, що станете гарантом свободи слова в Україні. Ми впевнені, що такі гарантії необхідні для успішного розвитку України. У зв’язку з цим не може не викликати занепокоєння перетворення Служби безпеки України в структуру, яка забезпечує особисті та корпоративні інтереси глави СБУ».

Так починається лист журналістів ТВІ до Президента Януковича, спричинений перевіркою СБУ щодо діяльності каналу.

Після того, як головою СБУ став Валерій Хорошковський, який, за словами журналістів, «де факто контролює телеканал Інтер та інші канали», Служба затребувала в Нацради з питань телебачення та радіомовлення низку документів як щодо ліцензування, так і інших.

"Ми просимо СБУ публічно пояснити, чому спецслужба зацікавилася матеріалами конкурсу на одержання частот. Їх оскаржують підприємства, якими керує Олена Хорошковська, - це зрозуміло. Але навіщо від Нацради з питань телебачення і радіомовлення вимагає документи Служба безпеки, яку очолив чоловік Хорошковської - Валерій Хорошковський", - зазначають журналісти.

Водночас, СБУ відреагувало миттєво, пояснюючи все однією помилкою. Прес-секретар голови СБУ Марина Остапенко сказала "Телекритиці", що СБУ і справді звернулася до Національної ради з питань телебачення і радіомовлення з проханням провести перевірку діяльності групи компаній "Поверхность" на предмет дотримання ними законодавства при здійсненні телерадіомовлення.

"Зокрема в цьому листі серед інших телеканалів, що не входять до переліку програм іноземних супутникових каналів, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення, зазначалася й іноземна компанія ТВСI (ТВЦентр International). Проте через технічну помилку (випала буква С) назва компанії була вказана ТВі, що й стало причиною непорозуміння", - зазначила Остапенко.

Так само влада сьогодні змушена була реагувати на факт брутальної поведінки чиновника КМДА Володимира Стороженка, який вихопив та викинув мікрофон журналіста каналу СТБ Сергія Андрушка, коли той намагався взяти у чиновника коментар.

Після того, як ця історія набула резонансу, чиновник отримав догану від голови КМДА Леоніда Черновецького.

Це сталося після того, як з Черновецьким про це поговорила заступник глави Адміністрації Президента Ганна Герман. Про що вона сама сказала агентству УНІАН, висловивши свою тривогу довкола дій чиновника.

З цього приводу свій протест заявила Київська незалежна медіа профспілка. Як сказано у заяві голови комітету КНМП Юрія Луканова:"Повернення до минулих принципів, а точніше безпринципності у стосунках із засобами масової інформації спричинить нові заворушення у журналістському середовищі".

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG