Спеціальні потреби

Парламент не хоче відкривати доступ до інформації


Парламент не хоче відкривати доступ до інформації
Парламент не хоче відкривати доступ до інформації

Народні депутати сьогодні знову відправили на доопрацювання законопроект «Про доступ до публічної інформації», не проголосувавши за внесення його до розгляду.

Фактично, це питання було заблоковане голосами фракції комуністів, які не підтримали розгляд цього документу, узгодженого представниками БЮТ та Партії регіонів.

Головував на засіданні комуніст Адам Мартинюк, який заявив, що при підготовці до другого читання одного з двох узгоджених документів (Закону «Про інформацію») були допущені порушення Регламенту Верховної Ради.

За словами Мартинюка, оскільки документ не відповідає вимогам статті 116 Регламенту Верховної Ради, документ не може бути поставлений на голосування.

У свою чергу, глава Комітету парламенту з питань свободи слова і інформації Андрій Шевченко зазначив:"При підготовці були задіяні не тільки медіа-експерти, представники різних політичних сил, велика кількість юристів з адміністрації президента, кабінету міністрів і апарату Верховної Ради України. Ми розуміємо, що можуть бути різні погляди щодо юридичної техніки цього законопроекту, проте, Комітет звертається до Верховної Ради з простим і зрозумілим проханням підтримати відпрацьовану редакцію двох законопроектів - 7321 і 2763".

В той же час Шевченко не міг отримати підтримки власної фракції БЮТ щодо розгляду цього документу, оскільки бютівці не брали участь у засіданні Ради.

Також не було у парламенті і фракції НУНС на знак протесту проти дій прокуратури щодо бютівців. Депутати цієї фракції виголосили вимогу «перекваліфікувати справу з перешкоджання діяльності державних діячів на справу про побиттю з нанесенням тяжких тілесних ушкоджень", – сказав нунсівець Олесь Доній.

Як відомо, генеральна Прокуратура порушила кримінальну справу не щодо побиття депутатів у Верховній Раді 16 грудня, а за частиною 2 статті 344 Кримінального кодексу (втручання в діяльність державного діяча).

Тепер бютівці визначаються, чи будуть вони повертатися до роботи у парламенті. Остаточного рішення щодо цього немає.

XS
SM
MD
LG