Спеціальні потреби

У парламенті створили нову більшість «на принципах довіри»


У парламенті створили нову більшість «на принципах довіри»
У парламенті створили нову більшість «на принципах довіри»

Менше однієї хвилини знадобилося лідерам трьох провладних фракцій – Партії регіонів, блоку Литвина та комуністів – аби підписати угоду про створення нової коаліції. Угоду про створення більшості підписали лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов, лідер Компартії Петро Симоненко та представник блоку Литвина Ігор Шаров за присутності Миколи Азарова.

Після церемонії жоден з її учасників не став спілкуватися з журналістами і не пояснив, навіщо в парламенті створено коаліцію, якщо нині діюча конституція після рішення Конституційного Суду не передбачає її існування.

Прем’єр Азаров перед тим заявив, що це потрібно, аби підтвердити «всі наші домовленості, зафіксовані в попередній коаліційній угоді". За його словами, це створить надійну основу для реалізації в парламенті програми президента Віктора Януковича.

Володимир Литвин каже, що зранку мав розмову з Януковичем, який «вкрай зацікавлений і налаштований на те, щоб спільно співпрацювати з Верховною Радою для того, щоб був результат, щоб була робота». «Тепер ця співпраця буде вибудовуватися швидше на принципах довіри і політичної взаємовідповідальності і підтримки, а раніше фіксувалася в законодавчому плані» - заявив спікер Верховної Ради.

Щоправда юристи кажуть про те, що низку законів, які були ухвалені на базі старої Конституції, тепер необхідно змінити. Відтак три проурядові фракції збираються зробити це якнайшвидше – за місяць.

Для цього у Верховній Раді зареєстрований проект постанови “Про забезпечення виконання Рішення Конституційного Суду України від 30 вересня 2010 року № 20-рп/2010 щодо відповідності Конституції України, конституційності Закону України «Про внесення змін до Конституції України від 8 грудня 2004 року № 2222-IV”. Автори - сьогоднішні підписанти коаліційної угоди – Олександр Єфремов, Петро Симоненко та Ігор Шаров.

Вони пропонують доручити комітетам ВР “протягом місяця проаналізувати прийняті Верховною Радою України з 1 січня 2006 року закони та інші нормативно-правові акти на предмет їх відповідності положенням Конституції України в редакції, що існувала до внесення до неї змін».

Натомість опозиція має інші пріоритети. 10 політичних партій, які 1 жовтня об’єдналися в «єдину опозицію» вирішили координувати власні дії в парламенті і в першу чергу вимагати на звільненні суддів Конституційного Суду, які, на думку опозиціонерів, перевищили власні повноваження. Про це заявив віце-спікер Микола Томенко. Він каже, що опозиціонери вважають за доцільне провести у 2011 році одночасні перевибори парламенту та Президента.

У понеділок ввечері опозиційні фракції мають визначитися з порядком дій. Не виключено блокування роботи раду аж до виконання вимоги про звільнення суддів. А це може вплинути на процес ухвалення нового податкового кодексу, який мав розпочатися цього тижня, аби завершитися до розгляду бюджету-2011.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG