Спеціальні потреби

Комуністи та БЮТ сперечаються, хто з них опозиція


Комуністи та БЮТ сперечаються, хто з них опозиція
Комуністи та БЮТ сперечаються, хто з них опозиція

Блок Юлії Тимошенко сьогодні прокоментував вчорашнє повідомлення прес-служби Комуністичної партії України про те, що комуністи залишаються єдиною реальною опозицією в країні.

За словами народного депутата Олександра Сочки, така заява – підписана лідером комуністів Петром Симоненком – свідчить про паніку в середовищі КПУ, «яке розуміє: ще кілька місяців перебування у команді Януковича-Азарова призведе до того, що ця політична сила не матиме перспектив не тільки на місцевих виборах, але й не подолає прохідний бар’єр на наступних виборах до парламенту».

Заяви Симоненко були викликані рішенням уряду Азарова про підняття вартості газу для населення та зростання комунальних тарифів в Україні.

“Перше, з влади йти не хочеться. Друге, потрібно рятуватися від відповідальності за грабіжницькі тарифи, щоб зберегти бодай якесь обличчя перед кількома відсотками комуністичного електорату. Між цими паралельними прямими, які не перетинаються, і намагається розірватися КПУ”, - кажуть депутат від БЮТ.

Натомість Петро Симоненко пояснюяє, чому саме він є єдиним опозиціонером так: "Опозиція - це класове поняття. Ми хочемо змінити не окремих людей і партії, а поміняти соціальний устрій. Це наша стратегічна мета. Що ж стосується Тимошенко та тих хто з нею, вони не хочуть змінювати лад. Вони хочуть зайняти місце Януковича і Азарова, їм не важливі інтереси трудящих, їм важливі їхні особисті інтереси та інтереси того капіталу, який вони представляють".

Бютівці переконані, що політична сила, яка повністю інтегрована у владну вертикаль, яка є учасником проурядової коаліції і делегувала своїх представників на державні посади, не може бути опозицією.

Натомість Петро Симоненко вважає, що вихід комуністів з владної коаліції сьогодні був би безвідповідальним кроком: "По-перше, це посилило б протистояння в Раді, і ми знову скотилися б в минулу епоху бійок і блокування трибуни в сесійній залі. По-друге, якщо ми на радість і під оплески Тимошенко і Жванії, відійдемо від роботи в коаліції, то ми віддамо весь процес ухвалення рішень виключно в руки капіталістичних партій".

Експерти пов’язують рівень критичності заяв із наближенням місцевих виборів в Україні, в яких братимуть участь політичні партії. Відтак, на фоні непопулярних дій уряду критика цих дій звучить навіть від політиків, що прямо задіяні в урядовій коаліції – Петра Симоненка та Сергія Тігіпка.

Відео - найголовніше

США: Дайджест головних подій тижня. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:12 0:00
XS
SM
MD
LG