Спеціальні потреби

ВР України попередньо схвалила суперечливий мовний закон


Верховна рада України, попри протести опозиції, схвалила в першому читанні ініційований владою закон, який розширює сферу застосування російської мови. Правляча партія з другої спроби знайшла необхідну для прийняття документа кількість голосів.

«В програмі Партії регіонів зафіксовано, що ми будемо вирішувати мовне питання. Я задоволений тим, що сьогодні законопроект про мови був прийнятий в першому читанні».
Олександр Єфремов
У провладних фракціях називають результативне голосування своєю перемогою. Мовляв, таким чином вони демонструють людям, що виконують передвиборчі обіцянки.

«В програмі Партії регіонів зафіксовано, що ми будемо вирішувати мовне питання. Я задоволений тим, що сьогодні законопроект про мови був прийнятий в першому читанні. Він вирішує питання мов в нашій державі згідно з тими нормами, які діють в багатьох європейських країнах, на цінності яких ми б хотіли спиратися. Наші колеги з опозиції називають ухвалення законопроекту війною. Я не думаю, що варто говорити про якісь військові дії, а все ж варто говорити про цивілізоване рішення мовного питання», – заявив після голосування один із лідерів Партії регіонів Олександр Єфремов.

Політики з провладної партії заявляють, що наступним етапом буде надання російській статусу другої державної.

Об’єднана опозиція визнала, що програла в принциповому протистоянні. Хоча й нарікають – голосування пройшло в антизаконний спосіб. В порушення процедури і Конституції депутати голосували картками відсутніх колег, питання не обговорювалося в залі. Критики провладного закону припускають, що декілька депутатів владі вдалося схилити на свою сторону в обмін на гроші або гарантії потрапляння в наступний склад Ради. Опозиційна фракція НУНС виключила з своїх лав двох депутатів, які підтримали провладний законопроект. Не сподобалося парламентській меншості і те, як в ситуації діяв спікер Володимир Литвин. Той хоч і не голосував особисто за суперечливий проект, однак сприяв його ухваленню, заявляє опозиція. Вона обіцяє не допустити ухвалення закону в цілому.



Ухвалення закону супроводжувалося багатотисячними мітингами прихильників і противників надання російській статусу другої державної мови. Акції пройшли не так мирно – вони супроводжувалися сутичками з міліцією і застосуванням сльозогінного газу.

В МВС повідомили про відсутність грубих порушень громадського порядку під час мітингів. За даними міліції, для охорони залучали майже три тисячі співробітників силових відомств. Вони не дозволили зближення та сутичок між сторонами. Однак претензії до організаторів і учасників мітингів у правоохоронців все ж є. Мовляв, і рух транспорту на центральній вулиці незаконно перекрили, і міліцейське майно пошкодили, і бійців спецпідрозділів ображали. МВС обіцяє знайти порушників і притягти до адміністративної, а в разі необхідності, і до кримінальної відповідальності. Опозиція інформує, що під час сутичок травмовано декілька людей.

Відео - найголовніше

Чого очікувати від промови Байдена до нації. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:26 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG