Спеціальні потреби

Джон Маккейн вважає, що дії української влади віддаляють Україну від Європи


У четвер Гельсінська комісія при американському Конгресі проведе слухання щодо України. Американські законодавці вчергове піднімуть на обговорення проблему згортання демократії в Україні, зокрема, як мовиться у повідомленні, несправедливе ув’язнення Юлії Тимошенко та інших високопосадовців колишнього уряду. Американські законодавці висловлюють занепокоєння, що цьогорічні парламентські вибори в Україні, на відміну від низки попередніх, не відповідатимуть міжнародним стандартам. Напередодні офіс колишнього кандидата у президенти США, сенатора Джона МакКейна зробив свою заяву про занепокоєння ситуацією в Україні. В інтерв’ю «Голосу Америки» добре обізнаний з ситуацією у регіоні МакКейн заявив, що дії української влади віддаляють Україну від Європи.«Ми бачимо, що Україна очевидно сьогодні ближче до російської орбіти, ніж до Європейського Союзу. Я думаю, показовим моментом нещодавно стало скасування саміту голів держав Центральної Європи в Україні. Лідери європейських країн скасували свою поїздку через те, як поводиться влада з Юлією Тимошенко. Це ляпас в обличчя у відповідь на те, що сьогодні відбувається в Україні», – каже американський законодавець.

За його словами, сьогоднішня політична ситуація в Україні та суспільне напруження стали частково наслідком того, що попередні лідери України, які прийшли до влади на хвилі Помаранчевої революції, не змогли провести ефективних реформ.

«Я думаю, демократія це непроста річ, почнемо з цього. А по-друге, очевидно, особиста неприязнь двох сильних лідерів один до одного стала на шляху реформ, які були необхідні людям в Україні. Після 4-5-ти років нездатності задовольнити вимоги революції – люди викинули їх з влади. Подібне не вперше стається у колишній комуністичній країні. Але це дуже-дуже сумно. Оскільки вони змарнували неймовірну можливість. Я був в Україні у той час. Це був період величезного ентузіазму, але вони дозволили своїм особистим відмінностям переважити відданість власній країні», – вважає МакКейн.

І все ж американський законодавець не втрачає оптимізму і сподівається на згуртування опозиції:

«Я сподіваюся вони засвоїли уроки своїх поразок. Між іншим, в інших країнах, які були за залізною завісою, люди вибирали нові уряди, а ті потім поверталися до старих методів. Це траплялося у кількох випадках. Я хочу висловити обережний оптимізм з приводу того, що демократи в Україні знову повернуться до влади. Але для цього потрібна згода серед опозиції, якої не було раніше».

У підтримку жорсткої позиції щодо сучасної української влади виступила сьогодні впливове видання «Вашингтон Пост». У редакційній статті, видання наголошує на тому, що Захід повинен продовжувати тиск на Януковича. Звільнення Тимошенко має бути мінімальною умовою для відновлення переговорів про зону вільної торгівлі. Захід, пише «Вашингтон Пост», також повинен уважно стежити за процесом виборів у жовтні, вимагати чесного змагального процесу і уважно спостерігати за процесом у день виборів. Протягом двох десятиріч незалежності – пише газета – Україна коливається між авторитарною моделлю на сході, та демократичною моделлю на заході. Сполучені Штати, їх союзники та найбільше самі українці виграють від того, якщо Україні вдасться уникнути путінізму.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG