Спеціальні потреби

Уряд опинився в облозі Єврореволюції


Київ – Урядовий квартал у столиці перекритий активістами Євромайдану. Силовики блокуванню не перешкоджають. Крім кількох десятків міліціонерів, які охороняють центральний вхід до Кабінету міністрів, їхніх колег у полі зору мітингувальників не було. Відтак акція відбулася спокійно. Загалом ніч та перша половина дня понеділка на Євромайдані минули без сутичок та заворушень.

Біля центрального входу до будівлі Кабміну зібралось до 1000 учасників акції протесту проти дій влади. Вони тримають у руках національні прапори та партії «Свобода». Центральний в’їзд до Кабміну перекрито кількома десятками правоохоронців. В Маріїнському парку, навпроти Кабміну, немає ні «Беркуту», ні інших міліціонерів. Мітингувальники слухають музику.

Також заблокований вхід до урядової будівлі з боку вулиці Садової. Рух по цій вулиці перекрито з обох сторін автомобілями, на яких також є національні прапори України. На вулиці Садовій перебувають близько 300 мітингувальників. Вони пригощають один одного печивом та гарячим чаєм.

Активісти Євромайдану заблокували й під’їзди і входи в будівлю Кабінету міністрів з боку вулиці Інститутської. Люди стають по декілька десятків осіб біля воріт, через які заїжджають у двір будівлі міністри і під’їздів, через які до будівлі зазвичай заходять рядові співробітники Кабміну.

Крім того, мітингувальники перекрили квартал по вулиці Грушевського, де розташована урядова будівля, автівками, та колонами людей. Також учасники акції протесту перекрили квартал проїжджої частини по вулиці Інститутській від метро Хрещатик до повороту вулиці Садової. Люди витягнули на проїжджу частину смітники та клумби. Також тут стоять автомобілі з національною символікою України та прапорами Євросоюзу. Наразі на цій ділянці перебуває близько 100 людей. Вони поводять себе спокійно та слухають українські пісні.

На Банковій тиша

Тим часом вхід до адміністрації президента залишається перегородженим з боку вулиці Інститутської бійцями «Беркуту» та міліціонерами з інших підрозділів, які створили кордон зі щитів. Їх там знаходиться близько 200 осіб. За ними стоїть кілька автобусів. Водночас поодинокі люди проходять повз кордон міліції і можуть рухатися в сторону адміністрації президента. Ці люди кажуть, що йдуть на роботу.

Ближче до проїжджої частини по вулиці Інститутській також стоять залізні паркани, біля яких кілька десятків людей. Втім, і через ці паркани можна проходити. Також люди збираються на вулиці Інститутській і закликають всіх, хто виходить з метро на станції Хрещатик, до страйку. Біля клубу Кабінету міністрів зібралось близько 300 людей. Вони тримають в руках прапори України. Також у людей на одязі стрічки з національною символікою.

Будівля міської адміністрації залишається під контролем мітингувальників

Водночас біля Київської міської державної адміністрації перебувають кілька сотень учасників акції протесту. Біля адміністративного приміщення гріються люди. На стінках розклеєні листівки з написом «Цілодобовий прийом народних депутатів». У колонній залі на другому поверсі будівлі Київміськадміністрації відбувається запис у службу охорони, відбувається прийом збору їжі та води, видачі теплого одягу та медпункт.

Опозиція повідомила владу про безстрокову зустріч із виборцями народних депутатів на майдані Незалежності, на Європейській площі, біля Верховної Ради, в Будинку профспілок та будівлі Київської держадміністрації.

Ніч минула без заворушень

Протягом ночі з неділі на понеділок учасники протесту звели навколо майдану Незалежності барикади. Для цього активісти, зокрема, використали частину конструкцій розібраної новорічної ялинки. Всі підходи до Майдану з боку Хрещатика, вулиць Інститутської, Городецького, Європейської площі перекриті барикадами. Перед 7-ю годиною ранку для людей, які йдуть майданом Незалежності на роботу, чи виходять тут з метро, зробили проходи та звільнили тротуари.

Загалом ніч минула спокійно. На Євромайдані стоять близько 20 наметів. Попри заяви представників МВС, міліція не намагалася звільнити захоплені маніфестантами будівлі – приміщення Київської міськдержадміністрації та Будинок профспілок. Також правоохоронці не робили спроби звільнити майдан Незалежності від мітингувальників. На прилеглих до осередку протесту вулицях, автобусів «Беркуту» не було вночі. Вони не з’явилися і вдень. Під час перекриття урядового кварталу та блокування Кабінету міністрів мітингувальники також не зустріли опору міліції, як і самої міліції. Тож ніч та перша половина дня понеділка минули без сутичок і заворушень.

Передрук з "Радіо Свобода"
XS
SM
MD
LG