Спеціальні потреби

Київські студенти вимагають підписати угоду з ЄС


До вуличних протестів на підтримку євроінтеграції у вівторок долучилися студенти київських університетів. Декілька столичних вишів почали страйк із вимогою підписати Угоду про асоціацію із ЄС. Раніше акції протесту провели навчальні заклади західних областей.

Першими про намір залишити навчальні аудиторії і оголосити страйк заявили студенти Києво-Могилянської академії. Згодом до них приєдналися декілька сот студентів Національного університету імені Шевченка та інших вишів. Колона рушила центральними вулицями на Майдан Незалежності.

Євромайдан. Вашингтон
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:40 0:00
«Ми протестуємо, страйкуємо проти того, що наш уряд і влада відійшли від курсу на євроінтеграцію. А ми хочемо, щоб відбулося підписання Угоди про асоціацію з ЄС».

«Я вже тут п’яту добу стою. Буде шоста. Я просто не можу сидіти вдома. Треба щось змінювати в цій країні».

Свій табір вони розбили на Майдані Незалежності – за декілька сот метрів від наметів опозиції. Студенти свідомо дистанціюються від політичних партій. У них прапори України і Євросоюзу та власноруч виготовлені гасла.

Ми протестуємо, страйкуємо проти того, що наш уряд і влада відійшли від курсу на євроінтеграцію. А ми хочемо, щоб відбулося підписання Угоди про асоціацію з ЄС.
Київські студенти
Співачка Руслана на Майдані Незалежності вже не першу добу. Разом із громадськими активістами вимагає від влади не згортати з європейського шляху до Європи. На площі з нею ночує декілька сот людей. Вдень збирається значно більше. Для них організували харчування і каву. Руслана каже, зраділа, коли дізналася про підтримку студентства:

«Я не граюся в політичні процеси. Я тут для того, щоб гріти людей, якось їм допомагати не падати духом.

Непартійний Євромайдан не збирається йти по домівках до Вільнюського саміту. Чекають на підтримку студентів з інших регіонів країни і сподіваються – влада прислухається до їх голосу.

Говорить громадський активіст Єгор Соболєв:

«Там, де починають керувати самі громадяни, прокидається неймовірна енергія. Я думаю, якщо Віктор Янукович не підпише Угоду про асоціацію, Новий рік він вже не буде зустрічати президентом України. Тому що енергія, яку ми зараз відчуваємо, вона просто неймовірна».

Організатори страйку закликали усі виші вже у середу провести двогодинний страйк до саміту ЄС.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG